alpejski trekkingWybierając się na alpejski trekking, koniecznie musimy pamiętać o tym, aby prawidłowo się przygotować. Chodzi głównie o kwestię tego, aby skompletować niezbędne wyposażenie, które będzie dla nas gwarancją bezpieczeństwa. Bez odpowiedniego obuwia i odzieży nie ma co wybierać się na alpejski trekking. Nawet jeśli będzie to jedynie wyprawa trasami najłatwiejszymi, przeznaczonymi dla początkujących. Tutaj nie ma miejsca na żarty a zagrożenia czają się wszędzie. Warto więc być na nie przygotowanym, aby wyprawa w Alpy nie zakończyła się dla nas przedwcześnie.

Jak wyposażyć się na alpejski trekking?

W kwestii wyposażenia w tym przypadku, najbardziej kluczowe będzie zaopatrzenie się w odpowiednie obuwie i odzież. Do tego musimy także zabrać dobrej klasy plecak z niezbędnymi elementami. Poniżej przedstawiamy wszystkie elementy, które koniecznie powinny się znaleźć w wyposażeniu na alpejski trekking. W przeciwnym razie, może się okazać, że napytamy sobie biedy.

  • Buty górskie – powinny sięgać przynajmniej za kostkę i charakteryzować się dobrą przyczepnością w zróżnicowanym terenie. Dobrze, jeśli będą to buty wodoodporne. Powinny także wykazywać się dobrą odpornością na ewentualne uszkodzenia.
  • Odzież trekkingowa – czyli solidne spodnie oraz kurtka, które zagwarantują nam maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego. Na okres jesienny czy też zimowy, warto zadbać także o bieliznę termiczną.
  • Plecak o pojemności co najmniej 40 litrów – pozwoli nam przenosić niezbędne elementy wyposażenia, prowiant, oraz zapasową odzież.

Co powinno znaleźć się w plecaku trekkingowym?

Wybierając się na alpejski trekking, musimy także prawidłowo wyposażyć nasz plecak trekkingowy. Sam plecak to niestety dopiero połowa sukcesu. Wewnątrz powinny znajdować się elementy, gwarantujące nam bezpieczeństwo wysoki poziom komfortu. Dzięki temu, trekking w Alpach wokół Mont Blanc, będzie bezpieczny i gwarantujący dobrą zabawę na najwyższym poziomie.

W plecaku musimy posiadać następujące elementy: dodatkowa bielizna, apteczka pierwszej pomocy, latarka czołowa, prowiant, butelki z wodą (ewentualnie z kawą i herbatą). To oczywiście podstawa, aczkolwiek przydatna może się okazać także zwykła latarka ręczna, koc termiczny (powinien być w apteczce, ale drugi nigdy nie zawadzi) oraz jakiś zestaw do szycia odzieży (igło i nici). Tak przygotowany plecak sprawi, iż alpejski trekking nie zaskoczy nas w żadnym wypadku.

Podsumowanie.

Przede wszystkim więc, trzeba się dobrze przygotować na alpejski trekking. Z całą pewnością jest to bardzo kosztowna kwestia. Dobra odzież, obuwie i profesjonalny, nieprzemakalny plecak sporo kosztują. Z drugiej jednak strony, będziemy tego sprzętu używać przez dłuższy czas. Poza tym ma on nam gwarantować wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa a na tych kwestiach nie powinniśmy oszczędzać. W przeciwnym razie, każdy alpejski trekking będzie się kończyć przedwcześnie, ze względu na trudności nie do pokonania.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=