Jesienny wyjazd na trekking w góry to zawsze bardzo dobry sposób na wykorzystanie zaległego urlopu. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na trekking w Alpach czy też w Dolomitach. Są to wyjątkowo piękne regiony górskie, gdzie zawsze warto spędzić trochę czasu. Tym bardziej, iż aby przejść wszystkimi, najbardziej liczącymi się szlakami w tych górach, trzeba będzie wielu lat regularnych wypraw. Jeśli zaś zdecydujemy się na jesienne trekkingi w Alpach i Dolomitach, będziemy mogli liczyć na coś więcej. Jesienny krajobraz w górach potrafi naprawdę zaskoczyć każdego. Feeria barw będzie nam towarzyszyć na każdym kroku. Warto więc starannie się przygotować do wyprawy i wybrać odpowiednią ofertę jednego z wielu biur podróży, specjalizujących się w organizacji wypraw trekkingowych.

Niezbędny ekwipunek na trekkingi w Alpach i Dolomitach.

Przede wszystkim, zacząć trzeba od tego, iż wybierając się na trekkingi w Alpach i Dolomitach, koniecznością jest posiadanie niezbędnego ekwipunku. Tutaj najważniejsze jest to, aby mieć solidną odzież, obuwie i porządny plecak do przenoszenia swojego całego ekwipunku. Oczywiście będzie to pociągać za sobą stosunkowo spore koszty, jednakże bez ich poniesienia nie będziemy prawidłowo przygotowani do tak wymagających wypraw. Tak więc przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w następujące elementy ekwipunku:

  • Buty trekkingowe – koniecznie z bardzo dobrą podeszwą zapewniającą przyczepność w bardzo trudnym terenie. Powinny być także wodoodporne, ciepłe i wygodne. Najlepiej aby sięgały poza kostki, usztywniając nieco nogę, co zabezpieczy nas przed skręceniem kostki.
  • Odzież trekkingowa – szczególnie na jesienne wyprawy, powinna być ciepła i gwarantować zabezpieczenie przed wodą. Warto mieć ze sobą więcej ubrań, aby w razie konieczności mieć co na siebie założyć w przypadku nagłego załamania pogody
  • Plecak trekkingowy – powinien mieć około 30-40 litrów pojemności i odpowiednie pasy do stabilizacji plecaka. Są to dodatkowe zapięcia na wysokości bioder i klatki piersiowej.
  • Apteczka pierwszej pomocy – podstawowe jej wyposażenie oraz niezbędne, zażywane przez nas lekarstwa.
  • Latarka czołowa, scyzoryk, latarka ręczna
  • Składane kijki trekkingowe

Mamy tutaj więc wyszczególnione podstawowe wyposażenie, niezbędne przy wyprawach na trekkingi w Alpach i Dolomitach. W zasadzie na każdą wyprawę musimy zawsze zacząć od takiego zestawu. Dodatkowe wyposażenie, niezbędne na danej wyprawie, będzie wyszczególnione na liście dostarczonej nam przez organizatora wycieczki.

Dlaczego trekking w Alpach i Dolomitach jesienną porą?

Oczywiście dla wielu będzie to pora nieodpowiednia, gdyż w górach nie będzie już tak ciepło. Ma to jednakże swoje zalety. Nie ma bowiem nic gorszego niż podróż eksponowanym szlakiem w 30-stopniowym upale. W sezonie jesiennym, temperatury będą oscylować bardziej w granicy 10-20 stopni, co już jest nieco przyjemniejsze w trakcie marszu. Warto jednakże pamiętać, iż w górach pogoda może szybko ulec drastycznej zmianie. W sezonie jesiennym zaś, bardzo szybko możemy trafić na czas, kiedy temperatura, szczególnie w wyższych partiach sięgnie poniżej zera stopni Celsjusza. Dlatego właśnie musimy być odpowiednio przygotowani w tym zakresie.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=