czarnuszka siewnaProblemy z alergią na różnorodne czynniki zewnętrzne, w zasadzie może mieć każdy z nas. Z reguły jednak ujawniają się one już w dzieciństwie, choć zdarzają się sytuacje, kiedy alergie pojawiają się dopiero w późniejszym okresie naszego życia. Problemy tego typu są bardzo kłopotliwe i potrafią nam wyjątkowo utrudnić codzienne życie. Dlatego też, zachodzi tutaj konieczność prowadzenia leczenia, aby odzyskać choć w pewnym zakresie komfort codziennego życia. Jednym z rozwiązań, charakteryzujących się stosunkowo wysoką skutecznością leczenia alergii jest stosowanie oleju z nasion czarnuszki siewnej. Warto tutaj przyjrzeć się tej metodzie leczenia nieco bliżej, gdyż w przypadku dolegliwości alergicznych, może to być rozwiązaniem najlepszym.

Potwierdzenie skuteczności leczenia alergii olejem z czarnuszki.

Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest jednak potwierdzenie skuteczności oleju z czarnuszki w leczeniu dolegliwości alergicznych. Skuteczność w tym przypadku dowiedziona została poprzez liczne badania prowadzone na renomowanych uniwersytetach medycznych, jak chociażby w przypadku badania prowadzonego na Katedrze Farmakologii Uniwersytety Medycznego Jamshoro w Pakistanie. Badania te dowiodły, iż w przypadku sezonowego nieżytu nosa, olej z czarnuszki charakteryzuje się skutecznością na poziomie cetyryzyny, czyli silnego leku farmakologicznego stosowanego w tego typu dolegliwościach. Co więcej, badania te wykazały także, iż w przeciwieństwie do leczenia cetyryzyną, leczenie olejem z czarnuszki nie będzie powodować żadnych efektów ubocznych. Jeśli zaś chodzi o cetyryzynę, to jej stosowanie prowadzi do wzmożonej senności i ogólnego osłabienia organizmu. Wynika z tego więc, iż leczenie olejem z czarnuszki w tym akurat przypadku jest rozwiązaniem zapewniającym wyższy poziom bezpieczeństwa leczenia.

Dawkowanie oleju z czarnuszki.

Bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o leczenie olejem z czarnuszki jest także prawidłowe dawkowanie oleju z czarnuszki. Według wszystkich najważniejszych w tym zakresie badań, także tych prowadzonych na uniwersytecie Jamshoro w Pakistanie, wskazuje, iż najlepszą opcją będą tutaj kapsułki z olejem z czarnuszki zażywane regularnie w określonej dawce. Skuteczność zapewnia nam dawka 500 mg oleju z czarnuszki siewnej, przez pierwszy okres leczenia, do czasu uzyskania wyraźnego efekty poprawy. Następnie dawkę leku można będzie ograniczyć do 200 a nawet 100 mg oleju z czarnuszki na dobę, celem utrzymania pozytywnego efektu na czas wzmożonego kontaktu z alergenami. Warto tutaj zwrócić uwagę, iż olej z czarnuszki najlepiej zacząć przyjmować w przypadku alergików, jeszcze nawet na dwa tygodnie przed przewidywanym pojawieniem się kontaktu z alergenami. Będzie to prowadzić do pozytywnego efektu w czasie, kiedy konkretne rośliny będą zaczynać okres swojego pylenia.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=