dobór nowych okienPrawidłowy dobór nowych okien do naszych domów, to wcale nie jest taka prosta sprawa, jakby się to mogło pozornie wydawać. Musimy bowiem w tym przypadku zwrócić uwagę na cały szereg szczegółów. Trzeba nie tylko podjąć decyzję w kwestii tego, czy nowe okna będą w konstrukcji PCV czy też drewnianej. Musimy także wybrać odpowiednią technologię, co będzie przekładać się na poziom izolacji termicznej okien. To zaś jest obecnie kwestią zdecydowanie najważniejszą, biorąc pod uwagę rosnące ceny energii cieplnej i trudności z dostępem do paliw.

Czy dobór nowych okien można zrealizować samodzielnie?

Jak najbardziej możemy samodzielnie wybrać nowe okna do naszych domów. Trzeba jednak w pierwszej kolejności pozyskać odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Musimy wiedzieć, na jakie kwestie, na jakie parametry zwracać największą uwagę. Które elementy sprawią, iż dobór nowych okien będzie przynosić nam konkretne korzyści? Sprawdźmy więc, które parametry techniczne nowych okien będą dla nas najważniejsze.

Parametry techniczne stolarki okiennej

Zdecydowanie najważniejszą kwestią w przypadku okien będzie poziom ich izolacji termicznej. W tym przypadku mówić będziemy o współczynniku przepuszczalności ciepła, wyrażanym jednostką W/(m2*K). Współczynnik ten pokazuje nam, ile energii cieplnej tracimy przez metr kwadratowy powierzchni danego okna. Im mniejsze ubytki energetyczne, tym lepiej dla nas. Obecnie, obowiązująca norma w zakresie doboru stolarki do nowych domów to Uw <= 0,8 W/(m2*K). tak dobry parametr dotychczas obowiązywał jedynie w budownictwie energooszczędnym. Obecnie jest to jednak standard dla wszystkich budynków. Jest to oczywiście bardzo dobre posunięcie, bowiem nie będziemy marnować energii w nowych budynkach mieszkalnych.

Drugą kwestią, dzięki której dobór nowych okien będzie dla nas korzystny jest sprawa izolacji akustycznej. Warto aby nowe okna gwarantowały nam dobry poziom wytłumienia hałasów zewnętrznych, co przełoży się na znaczny wzrost poczucia komfortu w swoim własnym domu.

Gdzie kupić dobre jakościowo okna?

Aby dobór nowych okien przebiegał bez większych trudności, warto znaleźć profesjonalny sklep Drew Dom z oknami drewnianymi i PCV. W tego typu sklepach, bez większych trudności będziemy mogli znaleźć okna z górnej półki jakościowej, spełniające najbardziej wymagające kryteria. Oczywiście znajdziemy także stolarkę przystępniejszą cenowo, choć o nieco słabszych parametrach. W każdym razie, dzięki tego typu sklepom, dobór nowych okien nie będzie dla nas nadmiernie kłopotliwy.

Podsumowanie.

Przede wszystkim więc, dobór nowych okien, powinniśmy realizować z uwzględnieniem parametrów izolacji termicznej oraz akustycznej. Na samym końcu zaś, pozostanie kwestia estetyki okien. Nie możemy jej pominąć. W końcu nowe okna w naszych domach muszą też dobrze się prezentować. Nie zmienia to jednak faktu, iż najważniejsze jest to, aby okna nie przepuszczały nadmiernej ilości ciepła z domu i hałasu do domu.

TAGI
Wpisane w: Budowa domów     Tagi: ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=