elewacja-z-piaskowcaElewacja domu pełni bardzo ważne funkcje, toteż warto zwrócić uwagę na jej wykonanie oraz na materiały, jakie w tym przypadku można zastosować, tym bardziej, iż mamy w tym zakresie bardzo wiele różnorodnych rozwiązań. Przede wszystkim jednak musimy tutaj zwrócić uwagę na kwestię estetyczną, bowiem naturalny kamień, taki jak granit czy też marmur, będzie w znacznym zakresie podnosić estetykę naszego domu z zewnątrz, a to z kolei natychmiast przełoży się na podniesienie jego prestiżu w otoczeniu. Przyjrzyjmy się w takim razie tej kwestii nieco bliżej, aby sprawdzić jakie korzyści będą dla nas płynąć w przypadku inwestycji w kamienną elewację.

Zalety elewacji z granitu i marmuru.

Do wykonania elewacji z naturalnego kamienia możemy zastosować popularny w tym przypadku piaskowiec, ale także granit czy też marmuru, co jeszcze bardziej będzie podnosić poziom estetyki naszego domu. W szczególności granit będzie się tutaj sprawdzać wyjątkowo dobrze, bowiem jest to kamień zdecydowanie najtwardszy a przy tym niesamowicie estetyczny. Wobec tego też, elementy granitowe w wykonaniu elewacji domu będą bardzo korzystnie wpływać na nasz dom. Przede wszystkim podniesiemy w ten sposób zabezpieczenie murów przed wilgocią oraz uszkodzeniami w wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zawsze przecież może się zdarzyć tak, iż silne gradobicie uszkodzi nasze mury, a już na pewno elewacje opierające się o tynki strukturalne. Zaś elewacje kamienne z marmuru i granitu będą w takich przypadkach po prostu nie do ruszenia. Nie da się przecież tak łatwo zniszczyć naturalnego kamienia, w szczególności jeśli jest to granit, który przecież jest jednym ze zdecydowanie najtwardszych kamieni naturalnych, które możemy wykorzystywać w budownictwie.

Wykonanie elewacji kamiennej.

Generalnie rzecz ujmując, samo wykonanie tego typu elewacji nie jest żadnym nadzwyczajnym problemem. W tym przypadku będziemy mieli do czynienia z odpowiednio przygotowanymi płytami kamiennymi, które następnie należy przykleić na ściany. Można wcześniej zastosować warstwę ocieplającą, niemniej jednak trzeba będzie bardzo solidnie przygotować podłoże, aby wytrzymało obciążenie przyklejonych płytek marmurowych lub też granitowych. Generalnie rzecz jednak ujmując, można powiedzieć, iż tego rodzaju rozwiązania w zakresie elewacji powinny być jak najlepsze, bowiem nie tylko podnoszą poziom estetyki wykończenia zewnętrznego budynku, ale jednocześnie przynoszą zabezpieczenie murów przed wilgocią i przypadkowymi zniszczeniami. Wobec tego też, należy tutaj przyznać, iż kamienne elewacje z marmuru i granitu, będą bardzo korzystnym rozwiązaniem, choć trzeba będzie liczyć się ze sporym kosztami realizacji, tym bardziej, że sam materiał drogi jak zboże, a do tego trzeba będzie jeszcze policzyć pracę wykonawcy, który także nie będzie pracować za darmo, czy też za przysłowiową miskę zupy. Jest to więc kosztowna, a przy tym jednocześnie bardzo opłacalna inwestycja którą warto zawsze rozważyć.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=