łazienka marmurowaŁazienka stanowi jedno z bardziej istotnych pomieszczeń pod względem wykończenia, zarówno ze względu na nasze poczucie komfortu podczas kąpieli, jak i ze względów czysto technicznych. W końcu będziemy tutaj mieć do czynienia z dużą ilością wilgoci w postaci pary wodnej, toteż solidne wykończenie tego pomieszczenia będzie w tym przypadku wręcz podstawą. Musimy tutaj pamiętać o kwestiach zabezpieczenia przed wspomnianą wilgocią, toteż nie wszystkie materiały będą się sprawdzać w tym zastosowaniu. Najlepszym zaś rozwiązaniem będzie wykorzystanie naturalnego kamienia, czyli na przykład marmuru, z którego możemy wykonać w łazienkach nie tylko posadzki, ale także ściany i obudowy wanien czy też kabin prysznicowych.

Zalety zastosowania marmuru w wykończeniu łazienki.

Do zdecydowanie największych zalet zastosowania marmuru w łazience, należy bez wątpienia zaliczyć kwestie związane z jego trwałością i odpornością na działanie wilgoci. Oczywiście niezbędne będzie zastosowanie odpowiedniej impregnacji i dbałość o to, aby jednak woda na marmurowej posadzce nie stała w miejscu, bowiem kamień z twardej wody będzie wywierać negatywny wpływ na estetykę marmuru. Niemniej jednak nie musimy się zanadto obawiać o jego zniszczenie przez parę wodną. Wentylacja powinna w stu procentach rozwiązań tego typu problemy. Decydując się na posadzki marmurowe dla łazienek z całą pewnością podniesiemy też ich poziom estetyki, bowiem jest to kamień o wyjątkowych walorach estetycznych. Jakby nie patrzeć były one dostrzeżone już w czasach starożytnych, kiedy to najznamienitsi panowie, decydowali się na wykonywanie posadzek i ścian marmurowych w swoich rezydencjach. Możemy więc powiedzieć, iż poprzez zastosowanie marmuru w wykończeniach łazienek z całą pewnością uzyskamy świetne efekty estetyczne, a także zabezpieczymy się przed negatywnym wpływem wilgoci, której w łazience będzie zdecydowanie bardzo dużo.

Koszty realizacji łazienki w marmurze.

Oczywiście trzeba tutaj jednak zdać sobie sprawę z faktu tego, iż wykonanie łazienki w marmurze, będzie pociągać za sobą stosunkowo spore koszty. Będą one zdecydowanie wyższe niż w przypadku zastosowania tradycyjnej glazury podłogowej. Można nawet powiedzieć, iż koszt posadzki marmurowej będzie dwu a nawet trzykrotnie większy niż w tradycyjnym wydaniu, toteż warto mieć tę kwestię na uwadze. Bardzo istotne jest także to, iż czas na realizację tego typu rozwiązań także będzie nieco dłuższy, bowiem kosztowność materiału, będzie wymagać od wykonawcy zdwojonej uwagi i ostrożności. Generalnie jednak rzecz biorąc, pomijając kwestie większych kosztów i dłuższego czasu realizacji, z całą pewnością będzie to korzystnym rozwiązaniem, które zaskoczy nas estetyką i trwałością. Tego typu wykończenia łazienki, marmurowe posadzki, marmurowe ściany i obudowy sprzętu łazienkowego, z całą pewnością przetrwają wiele najbliższych lat, i posłużą jeszcze przyszłym pokoleniom.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=