Kategoria: (Biznes)

badania cati_2Kwestia wyboru miejsca do zamieszkania to tak naprawdę wcale nie taka banalna i prosta sprawa, jak na pozór mogłoby się wydawać. Czy wciąż jeszcze większość ludzi twierdzi, że nieważne gdzie się mieszka, a ważne raczej z kim? Być może są wśród nas takie osoby, które faktycznie wierzą, że jeśli u naszego boku będzie ukochana osoba, to miejsce zamieszkania nie będzie robiło nam absolutnie żadnej różnicy, ale czy tak jest w istocie? Niestety, po pewnym czasie, gdy pierwsze emocje, pierwsze zakochanie opadnie i zamieni się w rutynę, która trwać będzie już do końca życia, to wtedy zauważamy to, co faktycznie dzieje się wokół nas. Wtedy osoba mieszkająca na wsi zaczyna zauważać, że na wsi nie ma perspektyw, że nie za bardzo jest gdzie wyjść ze znajomymi, jak również nie ma zbyt wielu sklepów, a więc dokucza tam również deficyt towarów i usług. Natomiast mieszkańcy wielkich miast mogą tęsknić za spokojem, który często uznajemy za coś świętego, mogą również zacząć zauważać zgiełk wielkomiejski, może im przeszkadzać anonimowość i fakt, że mimo tak wielu mieszkańców, to czują się jednak samotni. To właśnie dlatego wybór miejsca, w którym się mieszka jest tak ważny, tak dla nas wszystkich istotny. Warto wybrać takie miejsce, w którym człowiek będzie się jak najlepiej czuł, które będzie oddziaływać na niego pozytywnie, budzić w nim pozytywne emocje i które sprawi, że człowiek będzie tam po prostu szczęśliwy nie tylko dlatego, że ma przy sobie swoją drugą połówkę, ale również dlatego, że mieszka dokładnie w takiej lokalizacji, w jakiej zawsze chciał mieszkać. Oczywiście nie zawsze wybór miejsca zamieszkania zależy od nas – czasami ślepy los decyduje za nas, bo dostajemy zaskakującą ofertę pracy i zmuszeni jesteśmy wyprowadzić się właśnie w dane miejsce a może musimy przeprowadzić się do jakiegoś miasta, bo członek naszej rodziny jest chory i potrzebuje naszej pomocy. Są różne przypadki, niemniej jednak jeśli mamy wybór, to dobrze, gdybyśmy rozsądnie zdecydowali się na takie miejsce zamieszkania, które będzie nam po prostu dobrze służyć.

Wielkie miasto?

Dla niektórych osób taką idealną lokalizacją jest właśnie wielkie miasto. A może niekoniecznie wielkie, ale na pewno duże. Takie miasto daje sporo możliwości. Oferuje wiele miejsc, do których można wyjść ze znajomymi, oferuje centra kulturowe i oświatowe, oferuje miejsca służące do rozrywki. Jest w takich miastach ogromny wybór usług i towarów, czego na wsi raczej się nie uświadczy. Przede wszystkim jednak, większe miasta dają więcej możliwości pracy. Nawet studenci mogą zatrudniać się w różnych miejscach oferujących pracę dorywczą, bo może to być na przykład kolportaż ulotek w Krakowie lub też (w przypadku dziewczyn) agencja-hostess.com.pl. Wspomniana praca przy roznoszeniu ulotek to standard, z którego korzysta sporo młodych osób, ale agencje modelek też cieszą się dużą popularnością. Co najważniejsze – takie miejsca pracy studenci znajdą raczej tylko w większych miejscowościach.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=