świeżość-roślin_19-126123Łysienie dotyka zdecydowaną większość mężczyzn w pewnym wieku. Im starszy tym większe prawdopodobieństwo łysienia, aczkolwiek trzeba tutaj powiedzieć, iż czasami zdarza się, iż łysienie dotyka także młodszych mężczyzn, tych w okolicy trzydziestki. O ile w przypadku starszych panów, w bardziej podeszłym wieku, troszkę łysiny wpływać będzie tylko na podkreślenie powagi wieku, to jednak w przypadku osób młodszych, jest to ewidentny problemów poważniejszych problemów zdrowotnych, z którymi należy za wszelką cenę skutecznie walczyć. Sprawdźmy wobec tego, w jaki sposób można będzie efektywnie pozbyć się łysiny, aby włosy były zdrowe i pokrywały całą powierzchnię głowy, co będzie nie tylko zdrowe, ale i estetyczne.

Przyczyny łysienia.

Aby móc skutecznie zajmować się leczeniem łysienia u mężczyzn, należy dokładniej poznać jego przyczyny, w myśl zasady – jeśli chcesz wygrać walkę, poznaj dokładnie swojego przeciwnika. W tym przypadku, za łysienie u mężczyzn odpowiada poziom DHT, czyli hormonu będącego pochodną testosteronu, męskiego hormonu płciowego. W przypadku zas kobiet, najczęstszą przyczyna łysienia jest stres, przemęczenie, czy też nawet gwałtowne odchudzanie się, jak również różnorodne zaburzenia hormonalne. Równie często do łysienia wśród kobiet dochodzić może w przypadku przechodzenia menopauzy. Oczywiście zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, łysienie może być generalnie objawem różnych chorób skóry, które powinno ustąpić w przypadku odpowiedniego leczenia tych właśnie chorób.

Jak skutecznie leczyć i zapobiegać łysieniu?

Przede wszystkim unikać stresu i przemęczenia, niemniej jednak pomocna będzie także dobra dieta, bogata w witaminy i minerały, które pomogą zawsze odbudować prawidłowy poziom hormonów w organizmie, a co za tym idzie, będą w stanie skutecznie zwalczać przyczyny łysienia a nie tylko jego objawy. Bardzo dobrze w tym przypadku wypada także terapia ziołowa łysienia, która poprzez odpowiednio skomponowane leki na bazie ziół, pomoże skutecznie odbudować bujną czuprynę. Bardzo ważne w leczeniu łysienia będą zioła zapewniające odpowiednie dawki krzemu, kwasu foliowego, oraz Witami E, C, B1, B2, B6, B12, PP, B5 oraz H (biotyna), które mają za zadanie odbudowę struktury włosów, oraz je skutecznie wzmacniają (witaminy z grupy B). Bardzo dobry wpływ na leczenie łysienia wywiera także krzem organiczny.

Oczywiście łysienie może mieć także swoją przyczynę w nadmiernych nerwach, emocjach, czy też chorobach skóry, gdzie korzystniejsze będzie zastosowanie nieco odmiennego podejścia w leczeniu, aczkolwiek trzeba przyznać, iż ziołowe podejście do leczenia znajdzie swoje zastosowanie także i w takich przypadkach. Można tutaj więc powiedzieć, iż terapie ziołowe w przypadku leczenia łysienia, stanowią bardzo skuteczne rozwiązanie, na które zawsze warto się zdecydować, jeśli dotykają nas takie problemy zdrowotne.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=