Prawidłowe podejście do kwestii nasłonecznienia naszych pomieszczeń mieszkalnych będzie mieć dość istotny wpływ na poziom komfortu naszego codziennego życia. Co równie istotne, przy odpowiednim korzystaniu ze światła dziennego w ciągu naszej aktywności, będziemy mogli poczynić także pewne oszczędności. Wynika to głównie z faktu tego, iż nie musimy w tym czasie zużywać kosztownej energii elektrycznej, na oświetlenie przestrzeni mieszkalnej. Warto jednakże pamiętać, iż tylko pełna kontrola nad sposobem nasłonecznienia naszych pomieszczeń mieszkalnych, pozwoli nam osiągnąć zadowalające efekty, zarówno w kwestii oszczędności, jak i w kwestii podniesienia poziomu komfortu.

Kontrola nasłonecznienia a różne typy okien.

Bardzo istotną kwestią, której warto w tym aspekcie poświęcić odpowiednią ilość czasu, jest prawidłowe podejście do kontroli nasłonecznienia, przy różnych typach okien. O ile bowiem w przypadku klasycznych okien, możemy zastosować żaluzje, czy też rolety, to już w przypadku okien o kształtach nieregularnych, nietypowych, będziemy mieć problem z ich zastosowaniem. Jeśli więc będziemy mieć do czynienia z oknami w kształcie trójkątnym, owalnym, czy też nawet regularnie okrągłym, koniecznością będzie zastosowanie innych rozwiązań. W tej sytuacji, rozwiązaniem idealnym są plisy, czyli specjalnie przygotowany materiał, który umożliwi zasłonięcie okna o kształcie nietypowym. Materiał ten będzie specjalnie plisowany, co pozwoli na jego zwijanie w formę niedużej harmonijki (w przypadku okna trójkątnego czy też trapezowego), lub w formie wachlarza (w przypadku okien owalnych, okrągłych), oraz dodatkowo przeprowadzony przez niego będzie sznurek ułatwiający jego zwijanie. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jakie możemy w tym zakresie zastosować, aby skutecznie kontrolować poziom nasłonecznienia pomieszczenia w przypadku okien o kształtach nietypowych.

Dobór kolorystki plis w celach estetycznych.

Warto tutaj także zwrócić uwagę na fakt, iż poprzez odpowiedni dobór kolorystyki zastosowanej plisy, będziemy mogli kontrolować poziom nasłonecznienia oraz jego kolorystykę w przypadku pełnego zamknięcia. Im grubszy i bardziej ciemny zastosujemy, tym w większym zakresie będziemy w stanie odciąć światło dzienne od pomieszczenia. Będzie to oczywiście rozwiązaniem korzystnym w pewnych warunkach. Na przykład w pomieszczeniu sypialni, gdzie bardzo często chcemy utrzymać jednak warunki półmroku, wręcz ciemności, aby jeszcze lepiej można było korzystać z dobrego wpływu snu nasz organizm. Wybierając zaś plisy z materiałów cieńszych i jasnych możemy przy pełnym zamknięciu wpływać na kolorystykę pomieszczenia. Możemy dodatkowo wybierać plisy w różnych kolorach, co sprawi, iż w pomieszczeniu będzie panować kolorystyczny półmrok. Jest to oczywiście przydatne przede wszystkim ze względów czysto estetycznych. Pozwala nam bowiem dodatkowo kształtować pewną estetykę wystroju, przy jednoczesnym wywieraniu kontroli na kwestię nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=