Haftowanie jest coraz bardziej popularne, ponieważ daje przyjemność i relaksuje. Ta forma rękodzieła to znakomity sposób na oderwanie się od codziennych problemów. Pośród wielu technik hafciarskich na uwagę zasługuje haft krzyżykowy, ponieważ daje wyjątkowo piękne efekty. Haftowanie krzyżykiem nie jest wcale takie trudne. Kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane materiały. Kanwa, nici i igła to podstawa. Jaką kanwę wybrać do haftu krzyżykowego, aby praca przebiegała wygodnie i cechowała się najwyższym poziomem estetyki? Podpowiadamy!

Kanwa do wyszywania – czym się charakteryzuje?

Wybór kanwy ma ogromne znaczenie dla powodzenia realizacji całego przedsięwzięcia. To od właściwości materiału do haftowania zależy nie tylko wygoda pracy, ale także trwałość i estetyka haftu. Podkład hafciarski może być różnej grubości i posiadać różne gęstości oczek. Spotkać można kanwę zarówno twardą i sztywną, jak i bardzo miękką. Materiał do haftu krzyżykowego cechuje się oryginalną fakturą o regularnym splocie, która składa się z małych oczek. Mogą one mieć różną gęstość, wyrażoną przy pomocy przelicznika ct, co oznacza liczbę oczek przypadających na 1 cal materiału. Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności musimy wybrać tkaninę do haftu, a potem dopiero dobrać igły i nici.

Jaką kanwę wybrać do haftu krzyżykowego?

Dla początkujących osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z haftem krzyżykowym najlepszym wyborem jest gotowy zestaw z kolorowym wzorem nadrukowanym na kanwie. W przypadku doświadczonych i obeznanych z tą techniką hafciarzy bardzo dobrym rozwiązaniem są tkaniny do haftu, które cieszą się największą popularnością, a są Panama lub Aida. Szczególnie ta ostatnia jest znakomitym wyborem, ponieważ wykonana jest z wysokiej jakości 100% bawełny, co zapewnia jej trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Przeznaczona jest do wykonywania haftów na podstawie kolorowych wzorów graficznych, a nawet do haftu bieżników i obrusów.

Kanwa do wyszywania – wybierz najwyższą jakość

Kanwy do haftu mogą być także usztywnione, co pozwoli na pracę bez pomocy tamborka czy krosna. Producenci oferują podkłady w postaci kanwy plastikowej lub poduszkowej. Haftować można również na innych materiałach, takich jak len czy tkanina obrusowa. Bogaty wybór podkładów do haftu krzyżykowego znajdziesz w sklepie Gobelinek. Kanwy do wyszywania dostępne są w rozmaitych wariantach kolorystycznych i możesz je kupić na metry albo w formie arkuszy. To artykuły hafciarskie o bardzo różnej gęstości, dzięki czemu można je idealnie dobrać do swoich potrzeb i poziomu umiejętności.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=