klimatyzacja_1Jedną ze zdecydowanie bardziej istotnych kwestii związanych z eksploatacją domów jednorodzinnych, czy też nawet mieszkań, jest kwestia zapewnienia sobie we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych odpowiedniego klimatu. Chodzi nam tutaj więc o odpowiednią klimatyzację, która zapewni nam wysoki poziom komfortu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych przez cały rok. W szczególności zaś będzie to kwestią istotną w sezonie letnim, kiedy za oknem będzie panować upał, a nasz dom zalany gorącym żarem słonecznym będzie się rozgrzewać do granic wytrzymałości. W takich sytuacjach, dobry system klimatyzacji wnętrz, będzie wręcz na wagę złota, wobec czego warto przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Co nam daje klimatyzacja wnętrz?

Przede wszystkim chodzi o to, aby utrzymać korzystny mikroklimat wnętrza, który zapewni nam komfort przez cały rok w domu. Wiadomo, iż człowiek najlepiej czuje się w temperaturze około 21-24 stopni Celsjusza, oraz przy wilgotności powietrza w zakresie 40-60%. Takich warunków jednak samoistnie nie da się utrzymać, toteż wymagane jest odpowiednie działanie, w celu ich utrzymywania. Klimatyzacja, zapewnia nam nie tylko utrzymanie wilgotności powietrza oraz jego chłodzenie w sezonie letnim. Gwarantuje nam ona także wymianę powietrza z otoczeniem, a więc napływ świeżego powietrza do naszego domu, dzięki czemu będziemy mieli w domu czym oddychać. Jest to bardzo ważne, bowiem brak dopływu świeżego powietrza do wnętrza domu, podnosić będzie znacznie wilgotność, a to z kolei może doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów. Nie mówiąc już o tym, iż od razu nasz komfort zostanie znacznie ograniczony. Musimy tutaj więc powiedzieć, iż klimatyzacja pomieszczeń mieszkalnych jest jak najbardziej wskazane, niezależnie od pory roku, bowiem zarówno w sezonie letnim jak i zimowym zawsze będziemy potrzebować odpowiedniego poziomu wymiany powietrza, celem doprowadzenia do wnętrz mieszkalnych powietrza świeżego i odpowiednio odfiltrowanego.

Montaż systemu klimatyzacji.

Najtrudniejszym wyzwaniem będzie tutaj montaż systemu klimatyzacji, który z racji swojej złożonej struktury najlepiej realizować podczas budowy nowych domów. Nie znaczy to jednak, iż nie jest możliwe zainstalowanie systemu klimatyzacji w budynkach starszych, aczkolwiek może to wymagać pewnej ingerencji w strukturę budynku. W przypadku zaś nowo budowanych obiektów, instalację klimatyzacji centralnej, można od razu ująć w projekcie, dzięki czemu inwestycja budowy domu będzie prowadzona tak, aby wszystko było przystosowane pod montaż systemu klimatyzacyjnego. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby od klimatyzatora rozprowadzić odpowiednie przewody klimatyzacyjne do poszczególnych pomieszczeń, co wymaga pewnej przestrzeni na przykład na poddaszu nieużytkowych, co też najczęściej jest stosowane, w połączeniu z wentylacją i rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła z powietrza oddawanego na zewnątrz. Wpływa to bardzo korzystnie na mikroklimat panujący wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych a przy okazji zapewnia także ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku, bowiem ciepło powietrza odprowadzanego na zewnątrz, jest zawsze odzyskiwane w maksymalnym wymiarze.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=