zabawki-dla-przedszkolakowZabawki w przedszkolu odgrywają bardzo ważną rolę, bowiem jakby nie patrzeć, każde dziecko potrzebuje odpowiedniej porcji zabawy, a w przedszkolu spędza przecież praktycznie pół dnia. Dlatego też, warto tutaj zwrócić uwagę na kwestię tego, aby zabawki w przedszkolu nie były tylko zajęciem czasu dla dziecka, ale aby mogły jednocześnie wpłynąć na jego rozwój. Jest to jak najbardziej możliwe, bowiem niektóre zabawki mają charakter ściśle edukacyjny, jak na przykład klocki, które w pewnym zakresie, są w stanie wpłynąć na rozwój niektórych zdolności dzieci podczas zabawy. Przyjrzyjmy się zatem temu zagadnieniu nieco bliżej.

Edukacyjne cechy klocków.

O tym, że klocki posiadają charakter edukacyjny, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to już od dawna udowodnienie, niemniej jednak wato sobie tutaj powiedzieć nieco więcej na ten temat i wyszczególnić możliwości jakie niesie dla dziecka zabawa klockami. Otóż, przede wszystkim, klocki, poprzez swoją konstrukcję, pozwalają na rozwijanie zdolności manualnych. Składanie ze sobą ściśle dopasowanych elementów, pozwala dziecku nauczyć się pewnych zasad rządzących tym światem, co też z całą pewnością przyda się w późniejszym terminie, kiedy dziecko podrośnie i pójdzie do szkoły. Tak samo, klocki pozwalają na rozwój zdolności postępowania w zgodzie z instrukcją. W końcu do każdego zestawu dołączona jest odpowiednia instrukcja wskazująca sposób konstruowania poszczególnych budowli z danego zestawu klockowego. Ponadto, kiedy już instrukcja zostanie całkowicie wyczerpana, dochodzi rozwój kreatywności, bowiem dziecko zaczyna samodzielnie szukać możliwości tworzenia nowych konstrukcji klockowych. Można więc powiedzieć, iż klocki faktycznie będą bardzo dobrym katalizatorem rozwoju dzieci, szczególnie w przedszkolach, gdzie ktoś będzie pilnować, prawidłowego przestrzegania pewnych zasad panujących podczas tworzenia nowych budowli klockowych.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Kupując jakiekolwiek klocki dla przedszkoli, warto zwrócić uwagę na fakt, iż nie wszystkie propozycje rozwijających klocków dla przedszkoli będą godne naszej uwagi. Niektóre z nich nie mają praktycznie żadnej wartości rozwojowej i edukacyjnej, toteż od razu powinny zostać odrzucone. Bardzo ważną kwestią będzie także to, czy dane klocki będą wystarczająco bezpieczne. Chodzi tutaj głównie o materiały zastosowane w produkcji, gdyż niejednokrotnie zdarzało się już tak, iż na rynku pojawiały się klocki produkowane w krajach trzeciego świata, do których produkcji wykorzystano materiały o działaniu alergennym, a nawet rakotwórczym. Takich zabawek należy się za wszelka cenę wystrzegać, a osiągnąć można to tylko i wyłącznie poprzez zakup klocków w profesjonalnym sklepie z zabawkami, za odpowiednią cenę. Klocki od uznanych producentów będą zawsze w pełni bezpieczne, aczkolwiek trzeba będzie za nie więcej zapłacić.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=