Zapewnienie sobie komfortowych warunków polowania to bardzo ważna kwestia dla każdego myśliwego. Poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu będzie się bowiem przekładać na odpowiednią efektywność każdego polowania. Im lepiej czujemy się w kwestii bezpieczeństwa przed różnorodnymi zagrożeniami, tym bardziej możemy skupić się na istocie każdego polowania. Trzeba tutaj więc określić wszystkie, potencjalne zagrożenia na danym polowaniu, a następnie poprzez zastosowanie odpowiednich środków ochrony, skutecznie je zneutralizować. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób można do tego typu zagadnień podejść, aby osiągnąć odpowiednio wysoki poziom skuteczności na każdym polowaniu.

Skaleczenia i inne zagrożenia tego typu.

Najczęściej występującymi zagrożeniami są te, związane z wszelkiego rodzaju skaleczeniami podczas przedzierania się przez zarośla. Aby się skutecznie przed nimi zabezpieczyć powinniśmy dobrać odpowiednią odzież, która zagwarantuje nam wysoki poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu wszelkie ostre gałęzie czy też kolce różnych drzew, nie będą stanowić dla nas większego zagrożenia. Dobra kamizelka łowiecka powinna gwarantować nam bezpieczeństwo w tym właśnie zakresie. Oczywiście spodnie myśliwskie także powinny charakteryzować się wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne tego typu. Ostatecznie, bardzo istotnym elementem naszej garderoby myśliwskiej będą buty. Powinny one skutecznie zabezpieczyć nas przed wszelkiego rodzaju kontuzjami stóp. Tutaj zaś możemy przede wszystkim skręcić czy też zwichnąć nogę w wyniku pechowego jej postawienia na krzywym terenie, na wystających kamieniach czy też korzeniach drzew. Warto zwrócić także uwagę na to, aby obuwie zapewniało nam twardą i solidną podeszwę, co powinno zabezpieczyć nas przed ewentualnym skaleczeniem w wyniku przebicia podeszwy. Może do tego dojść w wyniku na przykład nieopatrznego nastąpienia na wystające gwoździe czy też potłuczone szkło.

Zabezpieczenie przed komarami i innymi insektami.

Bardzo poważnym zagrożeniem są także wszelkiego rodzaju insekty, czyli przede wszystkim komary oraz kleszcze. Skuteczne zabezpieczenie się przed nimi wymaga zastosowania odpowiednich środków odstraszających. Warto jednakże zwrócić uwagę, iż stosowane obecnie środki rozpylane na skórę oraz na odzież, nie potrafią zapewnić pełnej ochrony przed ukąszeniami. Obecnie, najbardziej skutecznym rozwiązaniem w tym zakresie jest nowoczesne urządzenie Thermacell. Po jego włączeniu, dookoła rozprowadza się środek d-alertyne, skutecznie odstraszający wszystkie komary i kleszcze w okolicy najbliższych nawet 20 m2. Przede wszystkim jest to środek wyjątkowo skuteczny. Gwarantuje on skuteczność na poziomie nawet do 98%. Co równie istotne, sprawdza się zarówno w użytkowaniu stacjonarnym, jak i mobilnym. Możemy po prostu przytroczyć urządzenie do paska i odstraszać komary dookoła siebie także w trakcie marszu.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=