dalmierz-laserowy_1Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań w kwestii dokonywania obmiarów budowlanych jest zastosowanie dalmierzy laserowych, które okazują się być sprzętem wyjątkowo dobrym, ułatwiającym pracę, i podnoszącym jej efektywność. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż za pomocą dalmierza laserowego mamy możliwość precyzyjnego obliczania odległości, co w przypadku stosowania miar budowlanych nie zawsze jest takie proste. Na przykład kiedy trzeba zmierzyć wysokość budynku, aby obliczyć ilość materiałów niezbędnych na jego ocieplenie. W takiej sytuacji, niestety miara się nie sprawdzi jeśli nie będziemy mieć drabiny i drugiego człowieka do pomocy. Zaś w przypadku dalmierza bez trudu poradzimy sobie sami. Zobaczmy więc w jakich okolicznościach można będzie zastosować dalmierz laserowy oraz z jakimi wiąże się to wydatkami i korzyściami.

Koszt zakupu dalmierza laserowego.

Przede wszystkim trzeba będzie tutaj spojrzeć na kwestię ceny zakupu dalmierza laserowego, który jak się okazuje wcale nie jest sprzętem aż tak bardzo kosztownym. Już za 300-500 PLN można będzie zakupić całkiem dobry sprzęt o dobrych parametrach. Oczywiście bez trudu będzie można znaleźć także dalmierze w wyższych cenach, na przykład te produkowane przez polską firmę PRO, która jednak w zamian za nieco wyższą cenę od innych producentów, oferuje nam dalmierze o wyjątkowo dobrych parametrach, oferujące dodatkowe funkcje wpływające na precyzje pomiaru. Na przykład, dalmierz laserowy firmy PRO, posiada funkcję kilkukrotnego dokonania pomiaru celem wyeliminowania jakichkolwiek błędów, czy też zwykłego drgania ręki osoby dokonującej pomiaru. Ponadto zawsze można go będzie zamontować na odpowiednim statywie co także zminimalizuje ryzyko popełnienia błędu pomiarowego. Jednym słowem tego typu sprzęt jest jednym z lepszych jakie możemy zakupić, aczkolwiek wydatki będą tutaj przewyższać nawet kwotę pięciuset złotych.

Korzyści płynące z zastosowania dalmierzy laserowych.

W kwestii korzyści musimy powiedzieć iż przede wszystkim nie trzeba będzie pomiarów dokonywać w dwie osoby, bowiem dalmierz zapewnia nam taką możliwość, aczkolwiek w niektórych sytuacjach druga osoba może się okazać niesamowicie przydatna. Kolejną zaletą, o której będzie z cała pewnością wspominać także każdy producent dalmierzy laserowych jest dokładność i precyzja dokonywanych pomiarów. Oczywiście w przypadku większych odległości, precyzja będzie spadać, niemniej jednak do wstępnych obliczeń zużycia materiałów na budowę będzie to rozwiązaniem idealnym.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć iż warto zainwestować w tego typu sprzęt, tym bardziej iż dalmierze laserowe do najbardziej kosztownych narzędzi dla budownictwa nie należą, a co za tym idzie, niemal każdy przedsiębiorca będzie mógł sobie na taki zakup pozwolić. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby nie szukać tutaj rozwiązań najtańszych, bowiem te mogą dość szybko narazić nas na dodatkowe koszty.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=