Jednym z najważniejszych narzędzi na każdej budowie jest łata murarska i poziomnica, dzięki niej będziemy mogli badać czy prosto budujemy mur, czy też prawidłowo wykonujemy również inne czynności. Naturalnie będzie ona bardzo potrzebna podczas wykańczania domu. Najlepiej jeżeli posiadamy poziomnice różnej długości, wówczas będziemy mogli mierzyć poziom różnych przedmiotów. Długa poziomnica będzie niezbędna w przypadku murowania ściany, natomiast nie będzie ona sprawdzała się w ciasnej łazience, podczas układania płytek. Tam trzeba będzie zastosować poziomnicę krótszą. Najczęściej poziomnice wykonywane są z aluminium, dzięki temu poziomnica jest lekka, wytrzymała i co ważne nie rdzewieje. Jest to istotne, ponieważ poziomnica ma często kontakt z zaprawą, i trzeba ją później umyć. Dzięki zastosowaniu aluminium nie musimy o nią przesadnie dbać. Powinna być ona również odporna na wstrząsy, ponieważ często może zdarzyć się że w czasie pracy uderzymy w mur poziomnicą, co może doprowadzić do jej rozregulowania. Zatem żadna budowa domu, nie może odbyć się bez poziomnicy.

W przypadku, dużych przedsięwzięć budowlanych będziemy potrzebowali wiele różnego rodzaju sprzętu, przykładem mogą być łaty murarskie. W sklepach dostępne są ich różne długości, ok kilkudziesięciu centymetrów, po modele czterometrowe. W zależności od charakteru prac, można dobrać odpowiednią długość poziomnicy, z pewnością odpowiednie wyposażenie dla profesjonalnej firmy budowlanej. Najlepiej będzie zakupić poziomnicę wyposażoną we wskaźniki pomiarowe pionu, i poziomu. Dobrze, gdy poziomnica wyposażona jest w uchwyty wówczas jest ona o wiele wygodniejsza, i wówczas można dokładniej przyłożyć ją do płaszczyzn. Dobrej jakości łaty murarskie powinny być wykonane ze specjalnie utwardzonego aluminium dzięki czemu będziemy mogli uzyskać narzędzie o dużej wytrzymałości. W czasie prac, łatwo jest poziomnicą gdzieś uderzyć czy też wypuścić ją z rak, dlatego też można wybrać model, którego końce, będą powleczone warstwą gumy, która będzie zmniejszała siłę uderzenia. W sklepach dostępne są również poziomnice posiadające ruchome libelki, dzięki którym można mierzyć rożne kąty, będzie to przydatne, przykładowo kiedy prowadzimy wykończenia, na poddaszu,. Lub też w czasie stawiania dachu. Tego rodzaju łata murarska, umożliwi nam dokładne określenie kątów.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=