light-bulb-off-1435119-mPoprawny montaż instalacji elektrycznej, będzie zadaniem wymagającym, przede wszystkim odpowiedniego poziomu wiedzy oraz umiejętności, gdyż w przeciwnym razie, wadliwie, niepoprawnie wykonana instalacja elektryczna, niestety może się przełożyć na negatywne efekty w postaci częstych awarii, lub nawet w najgorszym wypadku być przyczyną pożaru domu. Dlatego też, poza odpowiednim poziomem wiedzy i umiejętności w zakresie montażu instalacji elektrycznych, należy dysponować uprawnieniami SEP, które będą tutaj podstawą do bezpiecznego wykonywania tego typu instalacji. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu zagadnieniu, aby każdy z nas mógł dowiedzieć się, jak to w rzeczywistości wygląda i na czym powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności, aby instalacja elektryczna w naszym domu była bezpieczna i jak najbardziej komfortowa w codziennej eksploatacji.

Profesjonalny elektro instalator z uprawnieniami SEP.

Zacznijmy od tego, iż człowiek wykonujący nam montaż instalacji elektrycznej, powinien posiadać stosowane uprawnienia SEP, co będzie dowodem, iż faktycznie wie, co robi. Uprawnienia tego rodzaju są czymś podobnym jak prawi jazdy, uprawnienia do obsługi suwnic, czy też książeczka spawacza. Wystawiane są przez cech zawodowy i potwierdzają umiejętności i wiedzę danego instalatora w zakresie wykonywania przyłączy elektrycznych w domach mieszkalnych. Oczywiście uprawnienia SEP mogą także dotyczyć instalacji na wyższym poziomie, aczkolwiek nas interesuje ten podstawowy. Rzecz jasna, w przypadku, kiedy instalacja będzie wykonana przez człowieka bez odpowiednich uprawnień, niestety, ale nie zostanie odebrana przez nadzór budowlany, a tym samym dopuszczona do eksploatacji. Co za tym idzie, nie będzie podłączony do całej sieci energetycznej, nim nie zostaną wprowadzone odpowiednie poprawki, i rzecz jasna nie będą one przeprowadzone przez instalatora z odpowiednimi uprawnieniami.

Dlaczego nie można instalacji wykonać samodzielnie?

Jest to pytanie które nurtuje bardzo wielu ludzi. Otóż, samodzielne wykonanie instalacji elektrycznej, jest może i mniej kosztowne, niemniej jednak, z reguły nie będziemy posiadać odpowiednich uprawnień, ani też podstawowej, kompletnej wiedzy w tym zakresie, toteż istnieje poważne ryzyko, iż zastosujemy niewłaściwe przewody elektryczne, co może skończyć się pożarem. Poza tym, przydatny, a czasem wręcz niezbędny będzie tutaj profesjonalny osprzęt elektryczny dla instalatorów, który jest dość kosztowny, przez co też z reguły osoby niezajmujące się tego typu pracami, na co dzień nie będą w jego posiadaniu. Sami możemy tutaj jedynie zdecydować, że do ostatecznego wykończenia instalacji użyjemy bezpieczniki i gniazdka Simon, które wszak są bardzo dobrej jakości, aczkolwiek ich poprawnym montażem i doborem względem parametrów technicznych, także powinna się zająć doświadczona w tym temacie osoba, aby wszystko było bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Jednym słowem, wykonanie poprawnego montażu instalacji elektrycznej, wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i komfort przyszłej eksploatacji instalacji.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=