Łożyska stosowane we współczesnej mechanice, występują w bardzo dużej ilości odmian, typów i rodzajów. Każde z nich będzie charakteryzować się innymi parametrami technicznymi i zdolnościami do przenoszenia zróżnicowanych obciążeń. Parametry te, będą jednocześnie determinować zastosowanie danego łożyska w różnych maszynach i urządzeniach. Jednym z bardzo ciekawych przykładów łożysk są bez wątpienia łożyska samonastawne, czyli łożyska kulkowe z kulistą bieżnią pierścienia zewnętrznego, które stosowane będą głównie w przypadku prostych łożyskowań.

Gdzie stosowane są łożyska samonastawne?

Jak już wspomnieliśmy, łożyska samonastawne stosowane są przede wszystkim w przypadku prostego łożyskowania. Z reguły są to jednorzędowe łożyska kulkowe, w których powierzchnia pierścienia zewnętrznego jest zmodyfikowana. Najczęściej jest ona kulista. Praktycznie w każdym przypadku, będą one stosowane jedynie jako łożyska ustalające, przed wszystkim do łożyskowania krótkich wałów, czy też zastosowań gdzie oczekuje się tylko nieznacznych wydłużeń cieplnych. Małe wydłużenia wału są w tym przypadku kompensowane poprzez osiowy luz łożyska. Wyposażone są z reguły w uszczelnienia umieszczone w łożysku obustronnie, co spełnia funkcję zabezpieczającą jak również dodatkowego uszczelnienia. Sprzedawane są w parze w oprawą, co razem stanowi gotowy do montażu zespół samonastawny. Generalnie można więc powiedzieć, iż łożyska samonastawne nie są może jakoś specjalnie szeroko stosowane, niemniej jednak swoje zastosowanie znajdują i warto mieć tego typu łożyska na uwadze. Szczególnie w przypadku konstrukcji różnorodnych maszyn i urządzeń mechanicznych.

Zakup odpowiednich łożysk samonastawnych.

Dobór łożysk samonastawnych do konkretnego zastosowania jest także dość wymagającym zadaniem. Przede wszystkim należy tutaj zadbać o kwestie związane z parametrami technicznymi. Jako, że łożyska tego typu występują w różnych wariantach konstrukcyjnych i różnią się między sobą parametrami, trzeba będzie dość wnikliwie określać te parametry przy dobieraniu łożyska do konkretnego zastosowania. Sam zakup łożyska będzie wymagać więc znajomości parametrów, które łożysko powinno spełniać. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj na przykład katalog internetowy z łożyskami, prowadzony przez hurtownię stozek.pl. Dzięki temu katalogowi możemy poprzez Internet zamówić niezbędne łożyska, podając w katalogu wymagane przez nas parametry techniczne. W odpowiedzi dostaniemy listę łożysk samonastawnych spełniających nasze kryteria, wraz z ich cenami, oraz dostępnością. Takie rozwiązanie z cała pewnością jest bardzo korzystne z punktu widzenia klienta hurtowni, toteż warto z niego skorzystać. Na pewno znacznie ułatwia proces wyboru odpowiedniego łożyska i jego zakupu, tym bardziej, iż cała transakcja może być zrealizowana za pośrednictwem Internetu, bez marnowania naszego cennego czasu.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=