waskie-pompy-zanurzenioweW trakcie realizacji różnorodnych inwestycji budowlanych, bardzo często mogą przytrafić się nieoczekiwane przypadki, w których trzeba będzie natychmiast reagować, aby nie narażać terminu ukończenia inwestycji. Najczęstszą przyczyną przerw w pracy będzie sytuacja, kiedy wykopy budowlane zostają nagle całkowicie zalane wskutek nagłych i bardzo intensywnych opadów atmosferycznych, bądź też z przyczyny uszkodzenia sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. W takich sytuacjach niezbędne będzie natychmiastowe przeprowadzenie odwadniania, które pozwoli na kontynuację prac. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy koniecznością jest przeprowadzenie odwadniania wykopów budowlanych, a niestety przedsiębiorca nie posiada na stanie odpowiedniej pompy do odwodnień? Zobaczmy jak można poradzić sobie w takich sytuacjach.

Wynajem pomp do odwodnień.

Jednym z rozwiązań, które będzie w tym przypadku najbardziej rozsądne i w stu procentach uzasadnione ekonomicznie, będzie rzecz jasna wynajęcie odpowiedniej pompy do odwodnień. Praktycznie każda wypożyczalnia pomp w Gdańsku będzie w stanie zapewnić nam możliwość wynajęcia odpowiedniej ilości pomp dopasowanych do naszych potrzeb. Oczywiście trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia opłat z tytułu najmu pompy, jednakże będą to pieniądze stosunkowo niewielkie w porównaniu do kosztu jaki przyszłoby ponieść w przypadku zakupu własnej pompy. Można więc powiedzieć, iż do jednorazowych, nagłych wypadków odwodnień budowlanych, wynajem pompy z odpowiedniej wypożyczalni jest rozwiązaniem wręcz optymalnym, pozwalającym na przeprowadzenie odwodnienia, przy stosunkowo niskich kosztach łącznych.

Kiedy warto kupić pompę do odwodnień na własność?

Oczywiście najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby posiadanie własnej pompy do odwodnień na stanie, aczkolwiek nie każdego przedsiębiorcę będzie na stać. Nie każdemu przedsiębiorcy budowlanemu będzie się tez w ogóle kalkulować zakupienie pompy na własność. Trzeba więc w pierwszej kolejności określić, jak często będzie pojawiać się zapotrzebowanie na odwadnianie. Jeśli nie jesteśmy w stanie określić częstotliwości, a w ubiegłych latach były to sporadyczne przypadku, zakup pompy na własność absolutnie mija się z celem. Chodzi nam tutaj o to, iż koszt zakupu oraz stałej konserwacji i serwisowania zdecydowanie przekroczy koszty sporadycznego wynajmu pompy, a przecież zawsze ważne jest to aby zoptymalizować koszty prowadzenia działalności tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Jeśli natomiast jesteśmy w stanie stwierdzić, iż eksploatacja pomp do odwodnień w naszym przypadku będzie stosunkowo częsta, warto rozważyć opcję jej zakupu, gdyż ciągłe jej wypożyczanie może doprowadzić do tego iż poniesiemy koszty wyższe niż koszty zakupu pompy na własność.

Jednym słowem nie zawsze trzeba kupić pompę do odwodnień na własność, tym bardziej, iż zawsze znajdzie się jakaś wypożyczalnia pomp, która zapewni nam urządzenia odpowiedniej klasy o odpowiadających nam parametrach technicznych w danym przypadku.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=