kl_wpłukiwanie igłofiltrówW toku realizacji prac budowlanych, głównie na etapie prac ziemnych, będziemy mieć bardzo często do czynienia z różnorodnymi przeszkodami, które należy pokonać, aby zrealizować konkretne zadanie. Najczęstszą przyczyną jest tutaj niestety sama przyroda. Przede wszystkim pod postacią opadów atmosferycznych, które mogą bardzo szybko i nagle zalać wykopy budowlane, uniemożliwiając prowadzenie prac. Czasami będziemy mieć też do czynienia z sytuacją, iż prace ziemne muszą być z różnych przyczyn prowadzone w terenie podmokłym, a w takich sytuacjach, także należy w pierwszej kolejności przeprowadzić jego osuszenie i zabezpieczyć przed napływaniem wody gruntowej, przynajmniej na czas realizacji prac budowlanych.

Odwadnianie zalanych wykopów budowlanych.

Najczęstszym przypadkiem będzie tutaj oczywiście zalanie wykopów budowlanych poprzez nagłe i intensywne opady atmosferyczne. Aczkolwiek musimy także pamiętać o przypadkach, w których w toku prowadzenia robót ziemnych, można przypadkowo doprowadzić do uszkodzenia istniejących sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, co także skończy się zalewaniem wykopów. W tym przypadku niezbędne na wyposażeniu firmy budowlanej będą odpowiednie pompy zatapialne do wody zabrudzonej, bowiem w wykopach bardzo często nazbiera się też piasek i glina, co mogłoby na zwykła pompę zatapialną działać niezbyt korzystnie. W każdym z tych przypadków, trzeba w pierwszej kolejności odpompować wodę znajdująca się w wykopach jak najszybciej, zanim jeszcze dojdzie do osłabienia ścian zewnętrznych i ich zawalenia. Po kilku godzinach od wypompowania wody zalegającej w wykopach, będziemy mogli podejść do kontynuowania robót ziemnych. Zastosowanie w tym przypadku pomp zatapialnych będzie z cała pewnością skracać czas przerwy wynikający z zalania wykopów, toteż nie warto czekać aż woda sama zejdzie, gdyż to się może z reguły skończyć dość niespodziewanie, a mianowicie zawaleniem wykopów, co tylko dodatkowo wydłuży czas realizacji inwestycji i podniesie diametralnie jej koszty.

Prowadzenie prac budowlanych w terenie podmokłym.

Bardzo często będziemy też mieć do czynienia z sytuacją w której zachodzi konieczność prowadzenia prac budowlanych w terenie podmokłym. W takich sytuacjach koniecznością będzie zastosowanie igłofiltrów, jako ściany dla napływającej wody gruntowej, jej przechwytywanie na tym poziomie i odprowadzenie w bezpieczne dla prowadzonych robót miejsce. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywać będzie wydajność samego zestawu igłofiltrowego, toteż warto zwrócić uwagę na jego najważniejszy element czyli na agregat pompowy. Najlepsze w tym przypadku będą pompy tłokowe i wirowe do igłofiltrów, które charakteryzują się możliwością utrzymania ciągłości wydajności bez względu na wysokość podnoszenia pompowanego medium oraz na jego ilość. Generalnie rzecz biorąc, musimy pamiętać o tym, aby zagwarantować sobie odpowiedni zestaw igłofiltrowy z dobrze dobranym agregatem, który zagwarantuje nam możliwość efektywnego odprowadzania napływającej na teren prowadzenia prac wody gruntowej, co pozwoli na spokojną realizację robót ziemnych.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=