pędzel kątowyRealizacja wszelkiego rodzaju prac malarskich wymaga od nas zastosowania odpowiednich narzędzi. Tutaj będziemy wykorzystywać wszelkiej maści szczotki, pędzle i wałki. Musimy także pamiętać, iż znajdziemy stosunkowo sporo różnych rodzaju pędzli, szczotek czy też wałków malarskich. Warto więc byłoby wiedzieć, w jakich przypadkach stosować poszczególne z nich. Drugą kwestią jest tutaj umiejętne sprawdzenie jakości pozyskiwanych narzędzi malarskich. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż dobre narzędzia będą co prawda dość kosztowne, jednakże zapewnią nam o wiele lepsze jakościowo możliwości realizacji prac malarskich.

Narzędzia malarskie i ich rodzaje.

Ogólnie rzecz biorąc, narzędzia malarskie możemy podzielić na trzy podstawowe grupy a będą to szczotki, pędzle i wałki. Przy czym koniecznie należy pamiętać, iż w każdej z tych grup znajdziemy jeszcze kilka rodzajów narzędzi. Warto sobie to wszystko pogrupować i poszeregować, aby mieć podstawowe pojęcie na temat podziału narzędzi malarskich.

  • Wałki malarskie – to zdecydowanie najprostsza grupa narzędzi malarskich. Znajdziemy tutaj tylko i wyłącznie wałki zwykłe i wykończeniowe. Oczywiście będą to wałki w różnych rozmiarach, w zależności od potrzeb. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia z wyjątkowo prostą powierzchnią, czyli na przykład gładzie gipsowe i płyty G-K.
  • Szczotki malarskie – znajdują zastosowanie głównie w malowaniu dużych powierzchni, przy dość wysokiej ich porowatości. Starsze ściany i tynki cementowo wapienne.
  • Pędzle malarskie – przede wszystkim wykorzystywane do prac wykończeniowych. Jest to najbardziej rozległa grupa narzędzi malarskich. Znajdziemy tutaj pędzle płaskie, okrągłe, zakrzywione. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie nie sposób dostać się przy pomocy szczotki bądź też wałka.

Mamy więc trzy grupy narzędzi, przy czym pędzle będą tą najbardziej rozbudowaną. Zresztą sama produkcja pędzli stosowanych przy pracach wykończeniowych w budownictwie jest najbardziej rozwinięta branżą w tym zakresie. producenci pędzli cały czas prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach, mających na celu ułatwienie pracy malarzom.

Gdzie kupić dobre zestawy narzędzi malarskich?

Warto tutaj także zwrócić uwagę na fakt, iż aby dokonać zakupu dobrych narzędzi malarskich trzeba będzie znaleźć odpowiednio dobry sklep z narzędziami malarskimi. Może to być także dobry market budowlanych. Tym bardziej, że w marketach budowlanych będziemy mieć do czynienia z nieco lepszymi i bardziej przystępnymi cenami. Warto jednak za każdym razem indywidualnie podchodzić do zakupu narzędzi i zawsze starannie sprawdzać ich jakość. Dzięki temu bowiem z całą pewnością uda nam się zawsze zaopatrzyć w narzędzia rzeczywiście dobrej jakości. Musimy więc starannie sprawdzać czy włosie z pędzli i szczotek nie wypada, oraz czy pokrycie wałka nie jest zbyt twarde. Bez tego niestety nie uda nam się na ślepo kupić dobrych jakościowo narzędzi.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=