Obecnie wiele osób zastanawia się jak najlepiej wykorzystać to co posiadamy na swojej ziemi. Z pewnością może być to woda, można wykopać studnię, i korzystać z własnej wody. Może ona posłużyć przykładowo do podlewania kwiatów, jak również można ją wykorzystać do celów gospodarczych. Kiedyś woda wyciągana była wiadrami, obecnie wykorzystuje się do tego celu pompy zatapialne, umieszczamy je w studni, są zanurzone w studni i pobierają z niej wodę.

Trzeba będzie dobrać odpowiednią długość, węża, który nie tylko za zadanie będzie miał wypompowanie wody, ale również odpowiednią odległość, aby węża starczyło, do podlewania ogrodu. Z pewnością można wykorzystać różnego rodzaju łączniki, które pozwolą nam połączyć węże, i przedłużyć zasięg. Równie dobrym pomysłem mogą okazać się pompy przeponowe, które zostają wpuszczone do studni, są zanurzone w wodzie, a na powierzchni znajduje się jedynie pływak. Im studnia jest głębsza tym moc pompy powinna być większa, ponieważ woda musi pokonać większą odległość. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to jakiej grubości jest wąż ponieważ również to będzie miało znaczenie podczas ilości pompowanej wody. Zastosowanie pompy jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba wciągać ciężkiego wiaderka z wodą, wówczas odwadnianie, będzie dużo łatwiejsze. Tam gdzie potrzebne będą większe moce przerobowe, czy też większa jest odległość, przykładowo chcemy przepompować wodę dalej można zastosować agregaty pompowe do odwadniania. Mogą one przykładowo posłużyć do opróżniania stawów, jeżeli odpływ będzie jest unieruchomiony.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=