piknik rodzinnyOrganizacja imprez firmowych do najłatwiejszych zadań nie należy, bowiem należy tutaj wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, przy czym niektóre z nich mogą dość diametralnie wpływać na charakter całej imprezy. Przede wszystkim musimy tutaj bardzo precyzyjnie dostosować się do profilu uczestników, bowiem nie od dziś wiadomo, iż poszczególne grupy zawodowe mają zupełnie odmienne zainteresowania. Zobaczmy wobec tego w jaki sposób wybrnąć z tej trudnej sytuacji, aby zorganizować imprezę firmową w taki sposób, żeby wszyscy jej uczestnicy byli w stu procentach zadowoleni, zaś sama impreza przyniosła konkretny skutek w postaci lepszego zżycia się załogi.

Od czego rozpocząć?

W pierwszej kolejności trzeba będzie więc dokładnie przyjrzeć się wszystkim uczestnikom i ich upodobaniom, aby mieć jakiekolwiek punkt zaczepienia. W wielu przypadkach bowiem okazuje się, iż pracownicy w obrębie danego zakładu mogą mieć bardzo zbliżone do siebie upodobania, toteż organizacja imprez firmowych w takich przypadkach staje się nieco prostsza. Można tutaj na przykład poza tradycyjnym już poczęstunkiem czy też dyskoteką, urządzić bitwę paintball’ową pomiędzy poszczególnymi wydziałami. Można także zorganizować inne imprezy sportowe. Najważniejsze jest tutaj jednak to, aby były to raczej zajęcia grupowe, które sprzyjają integracji pomiędzy poszczególnymi ludźmi, a ta, jak bardzo dobrze wiadomo, jest bardzo dobrym narzędziem do zwiększania wydajności przedsiębiorstwa. Rzecz jasna, tego typu kwestie należy zawsze w pierwszej kolejności konsultować z kilkoma osobami z załogi, które będą w stanie wykazać nam, które z pomysłów są trafione, a które raczej się nie sprawdzą w przypadku konkretnych osób.

Piknik firmowy.

Osobną formą imprezy są pikniki firmowe które także mają charakter wysoce integrujący załogę. W czasie wspólnego grillowania ludzie mają możliwość porozmawiania między sobą na tematy nieco odmienne od zawodowych, pokonać bariery wynikające z różnych szczebli stanowisk zajmowanych w firmie. Generalnie można powiedzieć, iż tego typu imprezy, jak właśnie pikniki firmowe, maja jedną wielką zaletę. Są proste w przygotowanie, nie pochłaniają zbyt wysokich kosztów, i nie zajmują dużo czasu. Wystarczy przecież grill, coś do grillowania i jedno popołudnie, aby cała impreza odbyła się sprawnie i bez zarzutów. Oczywiście trzeba zorganizować także odpowiednio bezpieczne miejsce do grillowania, aby dzięki temu pracownicy w czasie imprezy czuli się wyjątkowo bezpiecznie. Niemniej jednak w kwestii kosztów, jest to najlepsze rozwiązanie, a trzeba przyznać, iż przynoszące równie dobre efekty, jak droższe odpowiedniki firmowych imprez integracyjnych. Jednym słowem, trzeba przyznać, iż organizowanie pikników firmowych, nawet takich typowo rodzinnych, będzie bardzo dobrym i przynoszącym całkiem ciekawe i wymierne efekty dla całego przedsiębiorstwa, wobec czego należy przyznać, iż warto tego typu działania podejmować.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=