Harkila kurtka pro hunterKażdy myśliwy wie jak wielką rolę w czasie polowania w sezonie zimowym, oraz jesiennym odgrywa odpowiednio dobrana i dopasowana kurtka. Dlatego też, bardzo wielu z nich nie szczędzi tutaj pieniędzy na ten element odzieży, dzięki czemu zapewniają sobie bardzo dobre kurtki, warte stosunkowo spore pieniądze, niemniej jednak gwarantujące im bezpieczeństw w zakresie utrzymania ciepłoty ciała, oraz nieprzemakalność na wypadek dość obfitych opadów atmosferycznych. Warto tutaj więc przyjrzeć się nieco bliżej niektórym modelom kurtek myśliwskich, aby określić sobie na jakie cechy tychże powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności, a które możemy zostawić na koniec, a ewentualnie nawet zupełnie pominąć.

Wysoka jakość materiałów.

Jest to bardzo ważna sprawa, bowiem od jakości zastosowanych do produkcji kurtki myśliwskiej materiałów, zależy jej ogólna jakość, wytrzymałość, oraz spełnianie podstawowego założenia ochronnego dla myśliwych. Na przykład kurtka myśliwska PRO Hunter to wyjątkowo profesjonalnie wykonana kurtka z membraną GORE-TEX i wstawkami z Cordury, co ma za zadanie zapewnić odpowiednią wentylację wnętrza kurtki przy jednoczesnym, wysokim poziomie izolacji termicznej. Jest to jedna z bardziej profesjonalnych kurtek dla myśliwych, aczkolwiek jej cena jest równie profesjonalna, bowiem za tego typu kurtkę przyjdzie nam zapłacić ponad dwa tysiące złotych, Jest ona jednak w stu procentach warta swojej ceny, a co więcej, jest praktycznie niezniszczalna, przez co też, dwa tysiące wydane na kurtkę będzie nam służyć wiernie przez wiele sezonów.

Koszt zakupu kurtki myśliwskiej.

Przykładowo podana powyżej kurtka myśliwska jest dystrybuowana w bardzo wysokiej cenie, bowiem w sklepie myśliwskim dolasu.pl trzeba będzie zapłacić aż 2229 złotych, co jest bardzo wysoką kwotą. Niemniej jednak na rynku z całą pewnością można znaleźć nieco przystępniejsze cenowo modele profesjonalnych kurtek, wobec czego nie możemy tutaj znów generalizować, iż odzież myśliwska jest niezwykle kosztowna. Po prostu podana przykładowo kurtka należy do tych najlepszych i najbardziej kosztownych, co też odbija się automatycznie na jej cenie. Jest ona jednak w zupełności warta tak wygórowanych pieniędzy, zresztą tak samo jak każdy inny model markowych kurtek myśliwskich, które zapewniają myśliwemu wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa podczas polowania.

Słowo na koniec

Kupując więc odpowiednią kurtkę myśliwską, nie szczędząc na ten cel środków zapewniamy sobie wysoki poziom komfortu podczas polowania a to przecież kwestia zdecydowanie najważniejsza dla każdego myśliwego, wobec czego też, nie powinniśmy się tutaj kierować pod żadnym pozorem oszczędnościami, bowiem jest to jedne z kardynalnych błędów popełnianych przez początkujących myśliwych. Warto tego błędu unikać i wybierać raczej kurtki takie, które zapewnią nam bezpieczeństwo a nie będą myśliwskimi tylko z nazwy. Muszą być dobre jakościowo, wytrzymałe i zapewniać odpowiednią izolację termiczną, aby w czasie długich polowań myśliwy nie przemarzł na kość.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=