Sezon zimowy niesie za sobą stosunkowo sporo wymagań jeśli chodzi o myśliwych. Przede wszystkim, jest to sezon najbardziej wymagający pod względem konieczności doboru odpowiedniej odzieży na polowania. W końcu, temperatury spadają dość znacznie poniżej zera i mimo, iż w ostatnich latach zauważalne jest wyraźne ocieplanie klimatu, to w dalszym ciągu należy się solidnie do sezonu zimowego przygotować. Należy zadbać o odpowiednią odzież zewnętrzną, jak również o dobrze dobrane buty myśliwskie. Dobry myśliwskie softshell, zapewni ochronę przed zimnym wiatrem, zaś ocieplane spodnie myśliwskie zagwarantują ochronę nóg przed chłodem i dojmującym zimnem. Warto tutaj sprawdzić, jak powinny prezentować się elementy odzieży myśliwskiej, aby zapewniała ona spełnianie wszystkich, najważniejszych oczekiwań każdego myśliwego.

Zabezpieczenie przed zimnym wiatrem.

Najlepszym rozwiązaniem w zakresie ochrony przed uciążliwym, zimnym wiatrem, będzie solidny, dobrej klasy, myśliwski softshell. W tym przypadku oczywiście najlepiej postarać się o cały, kompletny zestaw, choć trzeba przyznać, iż w przypadku, kiedy zimowa pogoda totalnie przyciśnie mrozem, tego typu zestawy w niczym nie pomogą. Sprawdzają się natomiast w sytuacjach, kiedy temperatura sięga maksymalnie do zera stopni Celsjusza i jest względnie ciepło na zimę. Dobry softshell myśliwski, będzie w stanie skutecznie zabezpieczyć każdego myśliwego i nie tylko, przed przejmującym, zimnym wiatrem. Jest to ważne, bowiem to właśnie wiatr sprawia, iż temperatura odczuwalna jest kilka stopni niższa niż faktyczna temperatura powietrza.

Kupując więc myśliwski softshell, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego jakość. Aby ostatecznie była to odzież z górnej półki jakościowej, która zagwarantuje nam maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu termicznego podczas poruszania się po lesie w sezonie zimowym.

Odzież na mroźną pogodę.

Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, w przypadku, kiedy temperatura będzie bardziej drastycznie spadać poniżej zera, zachodzi konieczność zastosowania bardziej ciepłej odzieży. Takiej, która w większym stopniu zabezpieczy nas przed niskim zakresem temperatury. Dobrze ocieplone spodnie myśliwskie i taka sama kurtka, będą tutaj podstawą dobrego samopoczucia na każdym polowaniu. Generalnie, trzeba tutaj zwrócić uwagę, aby ocieplana kurtka i spodnie myśliwskie, dodatkowo gwarantowały ochronę przed przemakaniem. W sezonie zimowym jesteśmy na to narażeni szczególnie, bowiem mokry śnieg, a niejednokrotnie deszcz, będzie często osiadać na odzieży. W wyniku wydzielanego przez ciało ciepła, będzie topnieć, a następnie przesiąkać przez odzież. Dlatego też, tak ważna będzie tutaj solidna ochrona przed przepuszczaniem wody. Odzież powinna więc posiadać zewnętrzną membranę przeciwdeszczową, która zagwarantuje nam ochronę przez przemakaniem wody do wnętrza. To z kolei jest jedną ze zdecydowanie najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli chcemy aby poziom komfortu podczas polowania należał do zdecydowanie najwyższych.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=