the-girl-and-the-doves-1413232-mPoczątkowy etap, czyli etap, który poprzedza przedszkole, jest zazwyczaj bogaty w zabawki które stymulują wyobraźnie, mają intensywne kolory oraz bezpieczne faktury, sprawiają że wrażliwość jest pobudzona. Dzieci, które wchodzą w wiek przedszkolny mają już swoje pierwsze upodobania oraz preferencje dotyczące zabawek, a więc wybór tych odpowiednich nie jest prosty tym bardziej, że rynek jest coraz większy, a więc jest w czym wybierać, jednak, jeżeli poświęcimy temu zagadnieniu odpowiednią ilość czasu, na pewno będziemy usatysfakcjonowani, i dzieci również. Na co zwrócić więc uwagę, aby podołać zadaniu?

Jakość, ilość, różnorodność

Przede wszystkim warto przemyśleć te trzy kwestie, zanim zabierzemy się do wybierania konkretnych modeli zabawek. Najważniejszą kwestią jest jakość, ponieważ dobra jakość gwarantuje długą żywotność zabawek, które muszą wytrzymać jak najdłużej sprawne, abyśmy nie musieli wydawać co roku pieniędzy na nowe. Dlatego też warto kupić solidne zabawki, nie tylko te efektownie wyglądające, warto także dołożyć trochę pieniędzy lub pójść na kompromis podczas kupna, aby ekonomicznie wyjść na tym jak najlepiej. Drugą kwestią jest ilość, warto pamiętać o tym, że zaopatrując przedszkole należy wziąć po uwagę ile podopiecznych będziemy musieli przyjąć, i w ten sposób kupować odpowiednią ilość zabawek, ponieważ nie może ich być ani za mało, ani za dużo. Warto także przemyśleć opcje dublowania pewnych modeli, ponieważ czasem zainteresowanie na dany typ zabawki jest duży, dlatego warto kupić kilka sztuk takich samych zabawek, aby uniknąć kłótni wśród dzieci, lub zająć ich tego samego typu zabawą – na przykład układanie puzzli w parach lub w grupach. Ale ważna jest także różnorodność, więc trzeba znaleźć balans pomiędzy tymi dwoma kwestiami – nie możemy kupić zabawek tylko dla jednej płci, muszą być zabawki zarówno takie, które zazwyczaj wybierają dziewczynki, oraz takie, które wybierają chłopcy, coś, co podoba się każdemu, i aby zabawki były ciekawe – a więc, nie kupujemy samych lalek, i samych samochodów. Warto kupić puzzle, gry oraz klocki np. takie jak w sklepie Planeta Puchatka ,które polubi każde dziecko, bez względu na płeć.

Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne to oczywisty wybór, jeżeli myślimy nad zakupem zabawek do przedszkola, lub po prostu dla dziecka. Dzięki takim zabawkom, dziecko uczy się podstawowych pojęć z otoczenia, na przykład nazw zwierząt, czy roślin, kojarzy zależności, rozwija myślenie logiczne i abstrakcyjne. Rola takich zabawek to zachęta do nauki, rozwijania inteligencji i kreatywności, poznawania otoczenia i całego świata. Zabawki takie powinny być nie tylko użyteczne, ale także ładne. Tak jak i dorośli, dzieci zwracają uwagę najpierw na ładne rzeczy, dlatego ładna zabawka to już połowa sukcesu. Powinniśmy zachęcać dzieci do bawienia się głównie takimi zabawkami, bo są one kluczowe do rozwoju maluchów, dzieci dzięki nim rozwijają się o wiele lepiej, a oprócz zabawy uczą się nowych rzeczy, więc jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

TAGI
Wpisane w: Rozrywka     Tagi: , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=