Klejenie to na chwilę obecną w wielu branżach najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie łączenia ze sobą różnorodnych elementów. Szczególnie dużym poziomem popularności, ze względu na swoje liczne zalety, cieszą się tutaj kleje utwardzane promieniowaniem UV. Zapewniają bardzo dobre parametry wykonywanych spoin przy dość niskich kosztach jednostkowych, wykonania spoiny. Warto zwrócić uwagę na tę technologię klejenia, gdyż przynosi ona stosunkowo wyraźne korzyści. Poprzez odpowiedni promiennik UV dla przemysłu, możliwe jest przykładowo utwardzanie wielu spoin jednocześnie.

Proces klejenia z utwardzaniem spoiny promieniowaniem UV.

Aby uzyskać dobre parametry spoiny, należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe przygotowanie powierzchni przeznaczonych do klejenia. Należy je starannie oczyścić i odtłuścić, jak również pozbawić wszelkich nierówności i chropowatości. Następnie nakładamy równomierne warstwy kleju na obydwie klejone płaszczyzny, po czym możemy ze sobą przedmioty złączyć. Wartym podkreślenia jest tutaj fakt, iż od czasu aplikacji kleju, do czasu jego utwardzania może upłynąć nawet do 60 minut. Mamy więc dużo czasu na przygotowanie większej ilości spoin do utwardzenia, czy też do ostatecznego ustawienia względem siebie klejonych przedmiotów. Samo utwardzanie w większości przypadków trwa około 10 sekund. W zależności od typu zastosowanego kleju, czas ten może być krótszy lub dłuższy.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj to, aby każdy promiennik UV dla przemysłu, gwarantował równomierne naświetlanie spoiny. W przypadku nieprawidłowej pracy żarnika, spoina będzie utwardzana nierównomiernie, co prowadzi do niepotrzebnych naprężeń i jej osłabienia już na samym początku. Skutkiem tego, nie uda się osiągnąć maksymalnie wysokiego poziomu jakości i trwałości wykonanej spoiny.

Serwis urządzeń i lamp UV.

W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w pracy lampy UV, koniecznością będzie jej wymiana. Lampa UV zawsze musi gwarantować równomierne naświetlanie spoiny, gdyż w przeciwnym razie, nie uda się osiągnąć odpowiedniego poziomu trwałości i jakości spoiny. Warto tutaj swoje urządzenia, regularnie oddawać na profesjonalny serwis urządzeń i lamp UV, gdzie zostaną one precyzyjnie sprawdzone. Pozwoli to na sprawne i natychmiastowe usuwanie wszelkich nieprawidłowości w ich działaniu dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie strat powodowanych puszczeniem partii spoin na nieprawidłowych parametrach naświetlania. Możemy także zaopatrzyć się w odpowiednie mierniki, które pozwalają nam na samodzielne określenie jakości pracy lampy UV. Jest to korzystne, gdyż możemy dzięki temu na bieżąco kontrolować stan wszystkich żarników UV, a w przypadku wychwycenia nieprawidłowego działania natychmiast wymienić żarnik na nowy.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=