leczenie alkoholizmu Skuteczne leczenie uzależnień, to efekt dość trudny do osiągnięcia, bowiem nie chodzi tutaj bynajmniej o chorobę podobną do grypy, gdzie wystarczy podać lekarstwa i odczekać dwa tygodnie, a wszystko samo ustąpi. Tutaj problem jest o wiele bardziej złożony, bowiem choroba, jaką jest uzależnienie, atakuje nie tylko ciało chorego, ale również jego umysł, a być może nawet umysł, jest tutaj zaatakowany w o wiele większym zakresie, przez co też osoba uzależniona nie jest do końca nawet świadoma swojej choroby, co jest najgorszym przeciwnikiem w ej nierównej walce.
Co więcej, w wielu przypadkach osoby uzależnione, twierdzą wręcz przeciwnie, iż nie mają problemu, a to, że od czasu do czasu za dużo wypijają, to nic takiego, i jak tylko będą chciały, same sobie z tym problemem poradzą. Niestety skuteczne leczenie uzależnień od alkoholu wymaga, aby osoba chora w pełni zdała sobie sprawę ze swojej choroby, i zrozumiała, iż jakiekolwiek samodzielne leczenie nie ma tutaj sensu. Tak, samo jak leczenie bulimii, która przecież także nosi znamiona uzależnienia, tak taż w przypadku leczenia alkoholizmu, aby było ono skuteczne, potrzeba pełnej świadomości choroby, oraz chęci jej przezwyciężenia. Dopiero, kiedy spełnione będą te warunki, jakiekolwiek leczenie uzależnionych od alkoholu zaczyna nabierać sensu, a lekarze i najbliższa rodzina, mogą mieć podstawę do tego aby sądzić, iż uda się wyjść z okowów alkoholowego oparu.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=