Filtr_kieszeniowyProwadzenie warsztatu lakierniczego wymagać będzie od nas umiejętnego podejścia do kwestii stworzenia czystej atmosfery wewnętrznej, niezbędnej do prawidłowego przebiegu całego procesu lakierniczego. Musimy pamiętać, iż wszystkie lotne zanieczyszczenia, pojawiające się wewnątrz warsztatu będą wywierać negatywny wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych, wobec czego warto zadbać o to, aby powietrze wewnątrz warsztatu było jak najbardziej oczyszczone. W tym celu trzeba będzie zastosować odpowiednie filtry wewnętrzne, jak również profesjonalny system wentylacji z jednoczesną filtracją powietrza wtłaczanego do wnętrz pomieszczeń warsztatowych. Pozwoli nam to osiągnąć pożądany poziom czystości atmosfery, co przekładać się będzie na lepszy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

System wentylacji.

Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy trzeba będzie zainwestować odpowiednie pieniądze w system wentylacji z jednoczesną filtracją powietrza wprowadzanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych. Musimy tutaj zadbać o to, aby na kanałach wlotowych powietrza, zamontowane były odpowiednie filtry kieszeniowe, których zadaniem będzie przechwytywanie wszystkich zanieczyszczeń lotnych których przecież w powietrzu atmosferycznym nie brakuje. Ich skuteczne przechwycenie skutkuje tym, iż do wnętrza pomieszczeń warsztatowych nie będą przedostawać się takie ich ilości, a co za tym idzie, realizacja prac lakierniczych będzie bardziej bezpieczna. Musimy przecież pamiętać, iż wszystkie zanieczyszczenia przedostające się bezpośrednio do strefy roboczej, będą negatywnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych, zarówno w zakresie ich estetyki, jak również jakości. Pył mieszający się z lakierem, będzie osłabiać znacznie jego strukturę, a jednocześnie wpływać na szorstkość powierzchni, a to w tym przypadku jest przecież kwestią absolutnie niedopuszczalne. W związku z tym też, trzeba powiedzieć, iż dobra wentylacja z filtracją będą tutaj absolutnie niezbędne.

Wewnętrzna filtracja pomieszczeń warsztatowych.

Warto tutaj także wspomnieć o kwestii tego, iż pomimo zastosowania systemu filtracji powietrza atmosferycznego, w dalszym ciągu będziemy mieć jeszcze do czynienia z zanieczyszczeniami wewnętrznymi. W każdym pomieszczeniu wytwarza się mnóstwo drobnych zanieczyszczeń, takich jak pył i kurz, których warto także się pozbyć, aby zapewnić sobie maksymalnie wysoki poziom czystości atmosfery roboczej. W tym celu bardzo dobrze sprawdzać się będzie filtr sufitowy dla lakiernictwa, który przechwytuje wszystkie lotne zanieczyszczenia i wiąże je wewnątrz swojej struktury, dzięki czemu nie mogą one już się podnosić wskutek ruchów powietrza. Jest to z całą pewnością bardzo dobre rozwiązanie, dzięki którego zastosowaniu dodatkowo podniesiemy poziom bezpieczeństwa realizacji prac lakierniczych, bowiem jeszcze bardziej oczyścimy wewnętrzna atmosferę roboczą, co przekłada się na lepsze warunki do realizacji prac lakierniczych.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=