Sznaucery to przepiękne, całkiem spore pieski. Są wyjątkowo wierne oraz inteligentne i nadają się zarówno do życia w dużej aktywności, jak i można je hodować w domach – byle miały codziennie gdzie się wybiegać. Sznaucery jednak – ze względu na swoją niezwykle gęstą i bujną sierść potrzebują częstej jej pielęgnacji. Pozostawiona samemu sobie, bez trymowania, nie tylko sprawi, że pies nie będzie dobrze wyglądał, ale również może być przyczyną uczuleń czy swędzenia skóry. Trymowanie sierści u sznaucera jest więc konieczne. A czym jest owo trymowanie?

Jest to zabieg, który polega na usunięciu z sierści psa martwych włosów. Dzięki temu, nowa sierść może odrastać, skóra psa lepiej oddycha a na naszych meblach nie pozostają kłęby psiej sierści. Trymowanie nie jest zabiegiem dla psa bolesnym, ale aby mogło być przeprowadzone właściwie warto odwiedzić profesjonalny salon psów w którym zabieg trymowania będzie mógł się odbyć zgodnie ze sztuką i zasadą pielęgnowania psiej sierści.
Strzyżenie psów
oraz zabieg trymowania pozwala utrzymać skórę i sierść psów szorstkowłosych (a więc również sznaucerów) w należytej kondycji – dzięki temu pies wygląda wyjątkowo przez cały rok. Zabieg trymowania przeprowadza się co 2-3 miesiące.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=