Utwardzanie klejów promieniowaniem UV, jest na chwilę obecną bardzo popularnym rozwiązaniem, które przyczynia się do znacznego usprawnienia tego procesu. Dzięki zastosowaniu utwardzania promieniowaniem UV, możliwe jest znaczne skrócenie tego procesu. Klasyczne utwardzanie spoin klejowych, trwa około kilkudziesięciu minut, zanim możliwe będzie uzyskanie pełni właściwości fizykochemicznych. Utwardzanie klejów promieniowaniem UV, skraca ten czas do nawet kilkunastu sekund. Jest to więc bardzo wyraźne przyspieszenie procesu produkcyjnego i wyraźne oszczędności dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Dlaczego utwardzanie klejów promieniowaniem UV jest tak bardzo korzystne?

Wspomnieliśmy tutaj już o znacznym skróceniu czasu, niezbędnego do utwardzenia spoiny klejowej. Jest to jednak tylko jedna z wielu korzyści płynących z wdrożenia tego rozwiązania. Dodatkowo, możemy także liczyć na kilka innych korzyści, a przedstawiają się one następująco:

  • Skrócenie czasu utwardzania spoiny – do osiągnięcia pełni właściwości fizykochemicznych spoiny, wystarczy kilkanaście sekund.
  • Obniżenie kosztów wykonania spoiny – koszty wytworzenia jednej spoiny klejowej są dzięki skróceniu czasu utwardzania znacznie niższe.
  • Długi czas żywotności kleju – po nałożeniu na klejone elementy, klej będzie zdatny do utwardzania przez kolejne kilkadziesiąt minut. W tym czasie możemy dowolnie manipulować klejonymi elementami lub tez przygotować kolejne spoiny do wspólnego ich utwardzenia.
  • Dobre parametry techniczne – spoiny klejowe utwardzone przy pomocy promieniowania UV charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Jak więc widać, utwardzanie klejów promieniowaniem UV, jest procesem szalenie korzystnym dla wielu branż produkcyjnych i nie tylko. Pozwala na znaczne skrócenie czasu utwardzania spoiny i zapewnia bardzo dobre parametry techniczne wykonanej w ten sposób spoiny.

Wdrożenie technologii utwardzania promieniowaniem UV.

Aby jednak utwardzanie klejów promieniowaniem UV było możliwe, trzeba tę technologię odpowiednio wdrożyć na produkcję. W tym celu trzeba będzie zainwestować w nowoczesne systemy typu UV do utwardzania spoin klejowych. Jest to dość kosztowna inwestycją, aczkolwiek musimy podkreślić, iż zawsze przynosi konkretne korzyści w przedsiębiorstwach, w których się nią zdecydowano. Bardzo ważną kwestią jest tutaj także to, iż utwardzanie klejów promieniowaniem UV nie jest trudne do wdrożenia. W zasadzie, to technologia ta, niczym nie odróżnia się od standardowych rozwiązań w klejeniu. Przygotowanie spoiny do klejenia jest praktycznie takim samym procesem.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż utwardzanie klejów promieniowaniem UV jest technologią nowoczesną i zapewnia nam konkretne korzyści, dzięki czemu, staje się obecnie coraz bardziej popularna. Warto przyjrzeć się jej nieco bliżej, bowiem w wielu przypadkach, może się okazać, jednym z najlepszych rozwiązań na jakie w danym przypadku można sobie pozwolić.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=