ustroń basen solankowyKażdy wie, że planując dłuższą wycieczkę, priorytetem jest znalezienie na nią odpowiedniego miejsca. Ustroń, jest miastem szczególnie wartym uwagi, ze względu na swoje walory zarówno turystyczne, jak i historyczne, przy czym atrakcje dla siebie znajdą tutaj również osoby aktywnie uprawiające sport. Osoby szukające ciszy i spokoju przy swojej pracy mogą wynająć sobie ciche i ustronne miejsce w małym pensjonacie a artystyczna część zwiedzających za plus uzna fakt, że ustroń jest kolebką wielu muzyków prezentujących poezję śpiewaną, która jest również często prezentowana w miejscowych klubach. Miasto, od 1897 roku funkcjonuje jako uzdrowisko, więc osoby, które chorują na różnego rodzaju dolegliwości górnych dróg oddechowych również odczują różnicę jakości powietrza, co pozytywnie odbije się na ich zdrowiu.

Atrakcje turystyczne w Ustroniu

Ustroń jest mieściną turystyczną, więc atrakcji dla przyjezdnych jest od groma. Dla osób lubujących się w górskich wycieczkach stworzone zostały szlaki turystyczne różnych poziomów trudności, tak więc coś dla siebie znajdzie zarówno stary górski wyjadacz, jak i kompletnie nowa osoba, w której pasja do chodzenia po górach dopiero się budzi. Dla osób z zapędami kolarskimi również przewidziane zostały trasy rowerowe różnych kategorii. Miejscem, które warto odwiedzić na pewno jest Leśny Park Niespodzianek, gdzie ścieżkach swobodnie biegają zwierzęta fauny leśnej. Dla osób, które raczej wolałyby zwiedzać dziedzictwa cywilizacji ludzkiej niż natury, polecenia warte są między innymi Kościół Świętego Klemensa z 1789 roku, Muzeum Ustrońskie, gdzie odbywają się różnego rodzaju wystawy, Kościół Świętej Anny z roku 1769 czy zabytkowy budynek szkoły z 1787.

Dach nad głową

Osoby, które poważnie myślą o wycieczce w to piękne miejsce, powinny zastanowić się nad noclegiem, ponieważ atrakcji jest z całą pewnością zbyt wiele jak na jeden dzień. Osoby szukające lokum nie powinny mieć problemu ze znalezieniem tego, czego szukają. Oferty są przystępne, a warunki bardzo dobre. Przykładowe pokoje można zarezerwować tutaj: pokoje Ustroń, jednakże to nie jedyne oferty. Osoby, które preferowały by inne warunki powinny znaleźć bez problemu miejsce spełniające bardziej lub mniej wygórowane kryteria.

Ustroń – Miasto Uzdrowisko

Ustroń to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jestem wręcz przekonany, że odpowiednio zaplanowana wycieczka w to pełne uroku miejsce, na stałe wyryje się w waszej pamięci.

TAGI
Wpisane w: Turystyka     Tagi: , , , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=