tura wysokogórska trasą haute RouteWśród wieli różnorodnych opcji na wyjazdy trekkingowe w Alpy, jednym ze zdecydowanie najciekawszych a zarazem najtrudniejszych wariantów, jest wyjazd na trasę Haute Route. Jest to wyjazd przeznaczony przede wszystkim dla osób najbardziej doświadczonych w alpejskich wycieczkach. Na trasie będzie wymagane korzystanie ze specjalistycznego sprzętu alpejskiego, czyli przede wszystkim z uprzęży, raków, czekana, i wielu innych. Tym bardziej, iż trasa podzielona jest na dwa etapy, przy czym drugi będzie wiódł przez lodowce i skalne półki, gdzie zachodzić będzie konieczność wspinaczki na wysokościach ponad 3700 m n.p.m.

Etapy wycieczki trekkingowej na Haute Route.

Jak już wspomnieliśmy, wyjazd trekkingowy na Haute Route podzielony będzie na dwa etapy, przy czym na etapie pierwszym nie będziemy mieć jeszcze tak wielkich wymagań, wobec czego też, będzie on ogólnodostępny dla uczestników. Niemniej jednak mniej doświadczeni uczestnicy, powinni raczej odpuścić sobie uczestnictwo w etapie drugim, gdzie trzeba będzie wykazać się nie tylko dobrym przygotowaniem fizycznym kondycyjnym, ale także umiejętnie posługiwać się sprzętem alpinistycznym, czyli przede wszystkim rakami i czekanem. Trzeba będzie także bardzo umiejętnie korzystać z uprzęży, gdyż większą część drugiego etapu wyjazdu, spędzimy właśnie w niej połączeni liną z pozostałymi członkami grupy. Dlatego tez, tak ważne jest dobre przygotowanie fizyczne, aby wszyscy uczestnicy grupy mogli mieć do siebie pełne zaufanie podczas pokonywania stromych podejść skalnych i przejść przez lodowce. Warto także pamiętać, iż w momencie rozpoczęcia drugiego etapu nie będzie już możliwości odłączenia się od grupy, wobec czego warto realnie oceniać swoje możliwości i zdolności, aby potem nie powodować niepotrzebnych problemów dla całej grupy.

Przygotowanie do wyjazdu.

Jako, że wyjazd na trasę Haute Route, należy do jednych z bardziej wymagających, warto przygotować się do niego z dość sporym wyprzedzeniem. Oczywiście musimy zadbać o poprawę własnej kondycji i siły fizycznej, jak również nabrać doświadczenia w wykorzystywaniu specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Warto więc wybrać się na kilka mniej wymagających wyjazdów, które jednak będą wymuszać na nas stosowanie czekana, uprzęży alpinistycznej, czy też raków. Oczywiście trzeba będzie w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w tego typu wyposażenie, które powinno być jak najlepszej jakości, abyśmy ostatecznie nie mieli żadnych problemów podczas wypraw górskich. W razie konieczności, zawsze też, na trasie Haute Route, można będzie wypożyczyć sprzęt alpinistyczny, co będzie wiązać się z dodatkowym kosztem w wysokości około 50 euro, a więc nie jest to jakaś zabójcza, czy też zaporowa cena. Generalnie rzecz więc ujmując, o wiele lepiej jest mieć swój własny, sprawdzony dopasowany do siebie sprzęt, choć można będzie sobie poradzić także na sprzęcie wypożyczonym.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=