mont blancWyjazd na trekking w Alpy to bardzo dobry pomysł nie tylko na urlop, ale także na zwykły weekend. W zasadzie do Alp mamy niezbyt daleko, toteż każdy z nas może sobie wygospodarować wolny weekend i wybrać się na ciekawą wycieczkę. Tym bardziej, iż nawet w Alpach, znajdziemy bardzo dużo tras turystycznych o niezbyt wysokich wymaganiach. Możemy wybrać się na przykład na trekking wokół Mont Blanc, czyli najwyższego szczytu Alp o wysokości 4810 m n.p.m. U podnóża Mont Blanc znajdziemy dużo, dobrze przygotowanych tras turystycznych dla niezbyt doświadczonych turystów. Pozwoli nam to na pewno solidnie wypocząć, ale także zakosztować bliskości i widoku tak monumentalnych gór, jakimi są Alpy.

Przygotowaniu do trekkingu wokół Mont Blanc.

Warto sobie tutaj jednakże uświadomić, iż nawet najłatwiejsze trasy wiodące wokół Mont Blanc, niestety będą przed nami stawiać pewne wymagania. Trzeba tutaj być odpowiednio przygotowanym i wyposażonym, co pozwoli nam stawić czoła różnym przeciwnościom losu na trasie.

Przygotowanie w zakresie fizycznym

Bardzo istotne będzie tutaj przygotowanie w kwestii naszej fizycznej siły, kondycji, wytrzymałości. Aby w tym zakresie zadbać o poprawę i zapewnić sobie dobre warunki na trasie, warto z pewnym wyprzedzeniem zadbać o częstsze wizyty na siłowni. Warto także regularnie odwiedzać pływalnie, co pozwoli nam znacznie poprawić wytrzymałość oraz kondycję. Ostatecznie, możemy zawsze w drodze do pracy zamienić samochód na rower, jeśli tylko pogoda będzie korzystna i nie będziemy faktycznie samochodu potrzebowali. Są to w zasadzie dość proste zabiegi, które jednak przekładać się będą na znaczne podniesienie naszej sprawności fizycznej, wytrzymałości i kondycji. Te zaś, będą niezbędne na każdej trasie trekkingowe.

Przygotowanie w zakresie wyposażenia.

Oczywiście trzeba będzie także zadbać o odpowiednie wyposażenie na każdy wyjazd na trekking wokół Mont Blanc. Najbardziej niezbędnym elementem będą tutaj rzecz jasna odpowiednie ubrania trekkingowe oraz obuwie. Powinny nam zagwarantować przede wszystkim wygodę i komfort poruszania się w terenie. Muszą także zapewniać odpowiednią ochronę przed przemakaniem. Powinny to więc być buty i ubrania wyposażone w odpowiednią membranę wodoodporną. Do tego oczywiście niezbędny plecak, wyposażona apteczka, oraz niezbędne, zażywane przez nas na co dzień leki. Warto zabrać ze sobą także latarkę czołową, pojemnik na wodę i termos na ciepłą kawę lub herbatę.

Jak więc widać, trzeba będzie trochę sprzętu zakupić, aby mieć poczucie bezpieczeństwa i komfortu nawet na najprostszych, na najłatwiejszych trasach trekkingowych wokół Mont Blanc. Niemniej jednak, warto się zaopatrzyć w tego typu sprzęt, gdyż będzie ona nam przydatny także na wielu innych górskich wyprawach. Jest to bowiem podstawowe wyposażenie, które sprawdzi się na każdym szlaku po odpowiednich korektach i dopasowaniu do poziomu trudności danej wyprawy.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=