Prędzej czy też później, w każdym domu jednorodzinnym, przyjdzie czas, kiedy koniecznością stanie się wymiana okien na nowe. Z reguły wynika to z faktu ciągłego postępu technologicznego, oraz starzenia się okien, które aktualnie użytkujemy. O ile w dniu montażu były jednymi z lepszych, dostępnych na rynku, tak dziś, z całą pewnością już nie należą do czołówki. Obecnie trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na kwestie związane ze współczynnikiem przenikania ciepła oraz współczynnikiem przepuszczalności energii cieplnej. Są to dwa wskaźniki, które w dużym stopniu mówią nam, czy dane okna będą sprawdzać się we współczesnych warunkach. Czy zapewnią nam odpowiedni poziom oszczędności energetycznej, która obecnie odgrywa zdecydowanie największą rolę.

Współczynnik przenikania ciepła

Jest to podstawowy parametr każdego okna, na który musimy zwrócić szczególną uwagę. Wskazuje on, w jakim stopniu okno wytraca energię cieplną z naszego mieszkania. Dobre okna, takie które spełniają współczesne normy w tym zakresie będą charakteryzować się współczynnikiem U <= 1,1 W/(m2*K), aczkolwiek bez trudu znajdziemy okna o jeszcze niższym współczynniku. Warto nadmienić, iż im niższy, tym mniej energii tracimy, a więc lepiej dla nas.

Współczynnik przepuszczalności energii cieplnej.

To drugi z istotnych współczynników, na które należy zwracać uwagę. Określa on, ile energii cieplnej pochodzącej z promieniowania słonecznego będzie zaabsorbowane przez powierzchnię okna do wnętrza mieszkania. Jest to więc współczynnik wskazujący niejako energię dodaną. Jeśli będzie kształtować się na poziomie powyżej 50%, to bardzo dobrze. Takie okna na pewno będą przyczyniać się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Pozostałe kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Odwiedzając sklep z oknami PCV w Bielsku Białej, koniecznie należy także zwrócić uwagę na inne kwestie, związane z jakością okien, które mamy zamiar zakupić. Jednym z ciekawszych parametrów będzie tutaj izolacja akustyczna. Parametr który określa poziom wytłumienia zewnętrznych hałasów, które mogą przedostawać się do naszych pomieszczeń mieszkalnych. Im lepiej wytłumione okna, tym większy poziom komfortu osiągniemy w swoim domu, podczas relaksu, wypoczynku czy też snu.

Ostatecznie należy także zwrócić uwagę na kwestie funkcjonalności okien, jakie mamy zamiar kupić. Każdy z nas w tym zakresie ma swoje specyficzne wymagania. Warto przypilnować, aby posiadały odpowiednie atesty antywłamaniowe, bowiem jak powszechnie wiadomo, niektóre modele okien PCV niestety są podatne na sforsowanie w przypadku pozostawienia ich na mikro uchylonej pozycji. Te kwestie związane są nieodłącznie z funkcjonalnością okien, której powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Jest to istotne z punktu widzenia naszego komfortu i wygody codziennej eksploatacji okien. W zasadzie to mało istotnym jest to, czy będą to okna drewniane czy też PCV. Ich funkcjonalność musi spełniać nasze oczekiwania.

TAGI
Wpisane w: Budownictwo     Tagi: ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=