młot hydrauliczny do minikoparkiWiele firm budowlanych, posiadających własną koparkę czy też nawet minikoparkę, bardzo często inwestuje także w młoty hydrauliczne do posiadanej maszyny. Trzeba tutaj jednak od razu zaznaczyć, iż nie każda firma posiadająca koparkę będzie takowy młot potrzebować. Jest to w zasadzie dość ściśle uzależnione od zakresu realizowanych robót. Warto tej kwestii przyjrzeć się nieco bliżej, bowiem dzięki odpowiedniej wiedzy i wstępnej analizie, można będzie uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z inwestycją w młot wyburzeniowy do koparki, który może się okazać po prostu absolutnie zbędny.

Kiedy przydatny jest młot wyburzeniowy do koparki?

Przede wszystkim będzie on potrzebny w przypadku, kiedy firma zajmuje się realizacją wszelkiego rodzaju prac wyburzeniowych. Oczywiście nie jest to jedyny przypadek, bowiem w wielu sytuacjach będziemy także mieć do czynienia z koniecznością zastosowania młota poza pracami stricte wyburzeniowymi. Takimi przypadkami może być realizacja wykopów ziemnych. w trakcie ich wykonywania możemy zawsze natrafić na różnego rodzaju przeszkody ziemne w postaci złogów skalnych, większych fragmentów skał, czy też starych konstrukcji betonowych. Bardzo często będą one po prostu przeszkadzać w wykopaniu fundamentów pod nowe konstrukcje czy też w budowie nowych linii wodociągowych i kanalizacyjnych. W tym drugim przypadku bardzo często będzie wykorzystywany młot do minikoparki, który z racji swojej kompaktowej budowy, lepiej nadaje się do pracy w wąskich wykopach ziemnych. Można więc powiedzieć, iż znajdziemy stosunkowo sporo zastosowań dla młotów wyburzeniowych, niezależnie od tego, czy będą to małe młoty na minikoparkach, czy też potężne młoty na koparkach gąsienicowych.

Zakup odpowiedniego młota.

Podstawowym problemem dla każdego przedsiębiorcy, będzie tutaj jednak zakup odpowiedniego młota, bowiem na rynku można znaleźć spore ich ilości przez co trudno się w tym wszystkim rozeznać. Dlatego też, postanowiliśmy przygotować poniższą listę, które będzie prezentować najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy doborze młota wyburzeniowego do koparki:

  • Dobry serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dystrybutora
  • Dobry system amortyzacji pracy młota, zapewniający większy poziom bezpieczeństwa ramienia koparki – tutaj dobrze sprawdzają się młoty polimerowo-gazowe, które skutecznie tłumią zarówno hałasy w czaise pracy jak i zmniejszają negatywny wpływ pracy na ramię nośnika.
  • Możliwość łatwego montażu i demontażu
  • Bezobsługowość – regularne smarowanie powinno być maksymalnym wysiłkiem ze strony obsługi młota.

W zasadzie można powiedzieć, iż te cztery cechy będą gwarantować nam, iż kupiony młot do koparki będzie służyć nam przez dłuższy czas bez większych problemów i trudności. Tym bardziej właśnie warto wybrać dobrego producenta i dostawcy, aby zapewnić sobie sprawną obsługę w przypadku jakichkolwiek problemów z działaniem czy tez konieczności obsługi serwisowej. Na pewno wpłynie to korzystnie na nasza pracę z młotem w firmie.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=