leczenia ziołamiZbyt wysoki poziom cholesterolu nie jest niczym dobrym i wszyscy o tym bardzo dobrze wiemy. Dlatego też, jego obniżanie jest dość istotne z punktu widzenia dobrego samopoczucia, jak i dobrego zdrowia. Problematyczne jest tutaj jednak to, iż wykorzystywane do obniżania poziomu cholesterolu leki syntetyczne, budzą dość spore kontrowersje. Także w środowiskach medycznych. Chodzi tutaj o leki które noszą łączną nazwę statyn. Owszem, ich zażywaniu prowadzi do zmniejszenia prawdopodobieństwa pojawiania się chorób układu krążenia. Jednakże będą one także wykazywać działania niepożądane, z czego należy sobie zdawać sprawę. Wiedząc o tym, warto tutaj dowiedzieć się, jakie zioła pomocne na cholesterol, można będzie zażywać w zamian, aby osiągać podobne efekty leczenia, a jednak nie wywoływać efektów ubocznych, niepożądanych.

Skutki uboczne leczenia farmakologicznego.

Jeśli chodzi o ewentualne skutki uboczne, to w ostatnim czasie zostało w tym zakresie przeprowadzone badanie. Jego wyniki można było przeczytać na łamach prestiżowego brytyjskiego pisma medycznego – British Medical Journal. Dowiodło ono, iż u ponad 10 tys. kobiet stosujących fluwastatyny, zwiększyło się występowanie dysfunkcji wątroby, uszkodzenia miąższu, niewydolności nerek, a nawet o 3% wzrosło prawdopodobieństwo wystąpienia zaćmy. Trzeba się zgodzić, iż są to efekty uboczne całkiem poważne. Na tyle poważne, iż warto grubo zastanowić się nad dalszym stosowaniem statyn w leczeniu cholesterolu. Choć są to jednak leki, które będą mieć istotny wpływ na leczenie miażdżycy, i wynikających z niej chorób układu sercowo-naczyniowego. W tym zakresie warto jednak zastanowić się nad możliwością zastosowania leków mniej szkodliwych. Na przykład leków ziołowych. Tym bardziej, iż zioła pomocne na cholesterol znamy i w zasadzie od wielu już lat stosujemy, z całkiem niezłymi efektami.

Jakie zioła pomocne na cholesterol zażywać?

Oczywiście w ramach leków ziołowych pomocnych w leczeniu podwyższonego cholesterolu znajdziemy stosunkowo sporo preparatów. Warto tutaj pochylić się nad nimi nieco wnikliwiej, aby niepotrzebnie nie stosować leków syntetycznych, bowiem w niektórych przypadkach, ich dobroczynny wpływ może być marginalizowany przez efekty uboczne. W przypadku nieznacznych zwyżek poziomu cholesterolu, rzędu 30-50%, okazuje się, iż zioła pomocne na cholesterol, wykazują bardzo dobry poziom skuteczności. W skład najpopularniejszych leków ziołowych na cholesterol wchodzić będą przede wszystkim ekstrakt z ziela karczocha oraz liści miłorzębu. Preparaty te będą także wpływać korzystnie ukrwienie oraz na proces trawienia.

Podsumowanie

Z powyższych informacji, jasno wynika, iż stosowanie leków ziołowych w przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu, ale także w wielu innych przypadkach będzie rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym. W przeciwieństwie do leków syntetycznych, nie będą one wywoływać skutków ubocznych a wręcz przeciwnie. W wielu przypadkach, będą dodatkowo wykazywać korzystny wpływ w innych obrębach naszego zdrowia.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=