fitoterapiaCzas klimakterium, to dla każdej kobiety jeden z najbardziej nieprzyjemnych okresów życia. W trakcie przekwitania pojawiać się mogą różne, bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które będą mieć wpływ na znaczne obniżenie poziomu komfortu codziennego życia. Warto tutaj więc odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim trzeba się odpowiednio nastawić oraz zadbać o wsparcie ze strony rodziny a głównie partnera. Wsparcie ze strony osób najbliższych będzie w tym przypadku najważniejsze. Aczkolwiek tylko na tym nie można opierać całego leczenia. Warto tutaj także zastosować dodatkowe rozwiązania w postaci ziół skutecznych przy menopauzie. Będą one skutecznie ograniczać negatywne skutki przechodzenia okresu menopauzy i łagodzić objawy różnorodnych, nieprzyjemnych dolegliwości.

Dolegliwości przy menopauzie.

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, z jakimi dolegliwościami trzeba będzie się zmagać podczas przechodzenia menopauzy. Tym bardziej, iż znajdą się tutaj dolegliwości typowe dla okresu menopauzy, jak dolegliwości, które raczej dość rzadko będą z tym stanem wiązane. Do podstawowych dolegliwości zaliczamy w tym przypadku następujące objawy:

 • Uderzenia gorąca z zaczerwienieniami twarzy i szyi
 • Zwiększenie poziomu drażliwości
 • Nadpotliwość
 • Zaburzenia miesiączkowania (wydłużone lub skrócone cykle, obfite krwawienia, plamienie pomiędzy cyklami)

Do tego dochodzą jednakże także objawy, które, jak już wspomnieliśmy, będą mniej charakterystyczne dla menopauzy, przez co zarówno pacjentka, jak i nawet lekarz, od samego początku mogą tego nie powiązać z rozpoczęciem okresu menopauzy.

 • Zaburzenia wyglądu skóry – głównie w obrębie twarzy
 • Bóle stawowo-mięśniowe
 • Mrowienie i zaburzenia czucia dłoni
 • Bóle głowy
 • Ogólny zwiększony poziom zmęczenia
 • Wzdęcia
 • Zaburzenia trzymania moczu
 • Częściowy zanik śluzówki pochwy

Są to wszystko bardzo poważne i nieprzyjemne dolegliwości, na które należy zażywać odpowiednie leki, niekoniecznie farmakologiczne. Bardzo często bowiem wystarczą odpowiednio dobrane zioła przy menopauzie.

Stosowanie ziół skutecznych przy menopauzie.

Jeśli chodzi o zioła skuteczne przy menopauzie, to przede wszystkim będziemy mieć tutaj na myśli odpowiednio przygotowane preparaty i herbatki ziołowe. Do najskuteczniejszych ziół należy tutaj zaliczyć preparaty z wyciągiem z pluskwicy lub soi. Bardzo dobrze sprawdzają się także preparaty ze sproszkowanymi szyszkami chmielu. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku rzecz jasna zakup ziół i preparatów ziołowych w dobrych i cenionych sklepach zielarskich. Możliwe jest także dokonanie zakupu poprzez sieć internetową. Jednym z dobrych sklepów internetowych będzie prowadzony przez Centrum Ziołolecznictwa ojca Grzegorza Sroki sklep pod adresem bonimed.pl. Znaleźć tutaj można wszystkie niezbędne preparaty ziołowe zawierające wspomniane zioła skuteczne przy menopauzie, wobec czego można w pierwszej kolejności właśnie tam poszukać odpowiednich preparatów ziołowych.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=