azalia6Dobre przygotowanie swojego ogrodu to bardzo ważna sprawa, bowiem od tego zależne będzie to, jak duży poziom komfortu uda nam się osiągnąć. Każdy krzew, każda roślina, powinna mieć swoje miejsce, i zapewniać nam maksymalny poziom estetyki. Dlatego też, warto zwrócić szczególna uwagę na planowanie i prawidłowy dobór poszczególnych roślin, aby nie tylko pasowały do siebie estetycznie, ale także na to, aby nie konkurowały ze sobą o światło czy też o składniki odżywcze z gleby. W poniższym tekście postaramy się nieco przybliżyć kwestię uprawy Azalii w naszych przydomowych ogrodach, aby przekonać, się iż ta nieco nietypowa odmiana Różanecznika, także nadaje się do uprawy w naszych ogrodach i zapewnia nam niesamowicie estetyczne efekty hodowli.

Dlaczego właśnie Azalie?

W zasadzie to można zapytać, dlaczego Azalie a nie na przykład róże, maki czy też tulipany. Odpowiedź jest prosta. Azalie należą do zdecydowanie najpiękniejszych kwiatów ogrodowych, a w dodatku mamy w ich przypadku do czynienia z ogromna ilością odmian i gatunków. Azalia jest swego rodzaju odmianą Różanecznika, przy czym w przeciwieństwie do niego Azalie tracą na zimę liście, zaś Różaneczniki nie. Uprawa azalii także nie należy do wyjątkowo skomplikowanych, toteż możemy bez większego trudu nasadzić ich stosunkowo sporo, tym bardziej, iż jak już wspomnieliśmy mamy tutaj do czynienia z bardzo duża ilością odmian.

Odmiany Azalii.

Obecnie możemy skorzystać z wielu odmian azalii o różnych rozmiarach i kształtach, a przede wszystkim kolorystyce, co pozwala nam na dość swobodne kształtowanie estetyki naszych ogrodów. Podstawowe odmiany Azalii to przede wszystkim:

  • Azalie japońskie – tutaj znajdziemy odmiany takie jak Geisha Orange, Karmesina, Ledikanense, Melina, Schneewitchen
  • Azalie wielkokwiatowe – wśród których najpopularniejsze odmiany to Ananke, Cannon’s Double, Cecile, Chanel.

Generalnie można powiedzieć, iż są to najpopularniejsze odmiany, które najłatwiej dostać, aczkolwiek w profesjonalnych sklepach ogrodniczych oraz u najlepszych plantatorów, czy tez pasjonatów ogrodnictwa i uprawy Azalii, z całą pewnością uda nam się dostać także nie wymienione tutaj gatunki i odmiany.

Podsumowanie

Ostatecznie trzeba przyznać, iż mnogość odmian w zakresie kolorystyki, kształtu liści i kwiatów, oraz rozmiarów azalii, sprawia, iż jest to jedna z lepszych roślin do uprawy w naszych przydomowych ogrodach. Co więcej, nie wymaga jakichś specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, i nie trzeba jej poświęcać nazbyt wiele uwagi. Oczywiście należy starannie dobrać stanowisko i pielęgnować rabatki z Azaliami, tka jak w przypadku wszystkich innych kwiatów ogrodowych, niemniej jednak nie jest to praca wymagająca od nas specjalnego zaangażowania. Właśnie z tych względów azalie polecane są jako perfekcyjne rośliny ogrodowe, sprawdzające się w każdych niemalże warunkach. Dlatego większość z nas nie powinna mieć problemów z ich uprawą, a to przecież najważniejsze, aby kwiaty ogrodowe cieszyły nasze oczy i koiły zmysły a nie nastręczały trudności hodowlanych.

TAGI
Wpisane w: Ogród     Tagi: , , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=