2_SepaPaintWśród wszystkich kwestii mających zdecydowany wpływ na jakość realizowanych w warsztatach lakierniczych usług, jedną z kluczowych będzie czystość atmosfery wewnętrznej. Musimy tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż każde, nawet najdrobniejsze zanieczyszczenie atmosfery wewnętrznej, może w negatywny sposób wpływać na jakość realizowanych zadań, toteż w pierwszej kolejności należy dołożyć wszelkich starań, aby w miarę możliwości, oczyścić powietrze wewnątrz pomieszczeń lakierniczych jak najprecyzyjniej. W tym celu trzeba będzie zainwestować w odpowiedni system wentylacji z filtracją powietrza, gdzie zastosowane filtry kieszeniowe, będą skutecznie przechwytywać wszystkie zabrudzenia powietrza.

Dobry system wentylacji.

Oczywiście system wentylacji wnętrz pomieszczeń lakierniczych powinien charakteryzować się odpowiednią przepustowością, aby zapewnić prawidłowy poziom wymiany powietrza z otoczeniem. Jednocześnie poprzez odpowiedni filtr kieszeniowy na wlocie i wylocie powietrza, przechwytywać wszystkie zanieczyszczenia. W powietrzu wprowadzanym do wnętrza znajdziemy wszelkiego rodzaju lotne zabrudzenia, pyły i kurz, które należy przechwycić, aby wnętrze pomieszczeń lakierniczych było od nich wolne. Zaś w powietrzu odprowadzanym na zewnątrz, musimy wychwycić wszystkie, lotne zanieczyszczenia chemiczne, powstające w procesie lakierniczym, aby nie doprowadzić do zanieczyszczenia środowiska. Każdy filtr kieszeniowy będzie tutaj podlegać regularnej wymianie, bowiem jego nadmierne zużycie, doprowadzi do braku sprężu w układzie, a to rzecz jasna ograniczy wymianę powietrza. Generalnie rzecz więc ujmując, kwestią numer jeden jest instalacja centralni nawiewno wywiewnej z filtracją powietrza, natomiast kwestią numer dwa będzie regularna wymiana filtrów kieszeniowych odpowiedzialnych za przechwytywanie wszystkich zanieczyszczeń.

Dodatkowa filtracja powietrza we wnętrzach pomieszczeń lakierniczych.

Oczywiście filtracja powietrza powinna być realizowana także w innych wymiarach. Sama wentylacja będzie w stanie przechwycić bardzo dużą ilość zanieczyszczeń, niemniej jednak w wielu przypadkach, zabrudzenia powstają we wnętrzu. Zawsze gdzieś wydziela się kurz i pył, który będzie unoszony przez poruszających się pracowników, a następnie może on przedostawać się do przestrzeni roboczej, gdzie będzie wywierać negatywny wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych. W celu przechwytywania wszystkich wewnętrznych zanieczyszczeń, należy zastosować odpowiedni filtr sufitowy dla lakiernictwa, który skutecznie wyłapie i zwiąże w swojej strukturze zanieczyszczenia lotne, unoszące się w powietrzu. W celu przechwycenia zanieczyszczeń opadających należy tutaj zastosować dodatkowe filtry ścienne oraz podłogowe. Warto jeszcze tylko pamiętać i regularnej wymianie filtrów, które będą dzięki temu skutecznie przechwytywać zanieczyszczenia i nie dopuszczać do ich przedostawania się w obszar roboczy, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=