18_PaintStopWśród wszystkich kwestii wywierających znaczny wpływ na jakość realizowanych powłok lakierniczych w lakierniach przemysłowych, zdecydowanie największy wpływ na jakość wywierać będzie czystość atmosfery w której realizowane są prace. Chodzi tutaj o to, aby podczas nakładania kolejnych warstw powłok lakierniczych, do strumienia roboczego nie przedostawały się jakiekolwiek zanieczyszczenia lotne, które mogłyby mieszać się z farbą i wpływać negatywnie na estetykę nakładanych powłok, jak również na znacznie pogorszenie ich właściwości fizycznych. Zobaczmy w takim razie, w jaki sposób wpłynąć na poprawę czystości atmosfery wewnętrznej, poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów.

Filtry podłogowe.

Jednym z rozwiązań, które dość skutecznie wpływają na poprawę czystości atmosfery wewnętrznej, jest zastosowanie filtrów podłogowych. Są to specjalnie przygotowane maty filtracyjne, przystosowane do wchłaniania osadzających się na nich zanieczyszczeń, zarówno tych chemicznych, jak również wszelkich pyłów i drobinek kurzu. W sumie to właśnie o pył i kurz chodzi tutaj najbardziej, aby ludzie poruszający się po przestrzeni roboczej niepotrzebnie nie podnosili do góry kurzu, który mógłby następnie przedostawać się w przestrzeń roboczą, negatywnie wpływając na warunki pracy i pogarszając jakość nakładanych powłok zarówno w kwestii estetycznej, jak i w kwestii jej wytrzymałości. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż filtry podłogowe znacznie polepszają warunki pracy w warsztatach lakierniczych, aczkolwiek trzeba także pamiętać, iż nie wszystkie zanieczyszczenia będą osadzać się tylko na podłodze. Niektóre z nich unoszą się wyżej i osadzają na ścianach, jak również na suficie. W celu ich przechwycenia, trzeba będzie jeszcze zastosować odpowiednie filtry sufitowe oraz naścienne, aby także i te zanieczyszczenia zostały przechwycone.

System filtracji powietrza.

Oczywiście poza filtrami podłogowymi, ściennymi i sufitowymi, trzeba jeszcze zagwarantować sobie odpowiednią instalację wentylacyjną, która będzie wyposażona w odpowiednio dobrane filtry kieszeniowe. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby filtr wlotowy powietrza był przystosowany do przechwytywania kurzu i pyłu, zaś filtr wylotowy raczej nastawiony był na przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń chemicznych, które mogłyby negatywnie wpływać na środowiska, po wydostaniu się na zewnątrz. Dzięki temu zapewnimy sobie wstępne oczyszczenie powietrza doprowadzanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, jak i powietrza odprowadzanego na zewnątrz w celu minimalizacji ryzyka zanieczyszczenia środowiska. Do tego jeszcze tylko trzeba dołożyć wspomniane filtry podłogowe, ścienne i sufitowe i w zasadzie, wszystko co możemy zrobić w kwestii przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń będzie gotowe. Na pozostałe zanieczyszczenia przedostające do strefy roboczej w lakiernictwie, niestety wpływu już mieć nie będziemy, choć można jeszcze zastosować wewnętrzną kabinę lakierniczą, ale to już zagadnienia na zupełnie osobny temat.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=