W każdym, istniejącym już budynku z całą pewnością funkcjonuje jakiś system ogrzewania. W większości będzie to oczywiście ogrzewanie ścienne, które w naszym kraju jest rozwiązaniem w dalszym ciągu, zdecydowanie najbardziej popularnym. Szczególnie w budynkach starszych, które powstawały jeszcze w latach 80-tych. W nowym budownictwie, będziemy już mieć do czynienia z bardziej nowoczesnymi, bardziej zaawansowanymi systemami ogrzewania. Niemniej jednak we wszystkich tych starych budynkach, pomału będzie dobiegać końca żywotność systemu grzewczego, wobec czego będzie zachodzić konieczność wymiany całej instalacji. Warto tutaj zastanowić się nad możliwościami jakie w tym zakresie mamy, bowiem w wielu przypadkach będzie można całkiem niskimi nakładami unowocześnić swój system grzewczy.

Ogrzewanie kanałowe jako unowocześnienie systemu grzewczego.

Jednym z rozwiązań, na jakie możemy się w tym zakresie zdecydować jest nowoczesne ogrzewanie kanałowe. Wcale nie musimy poprzestać na wymianie grzejników ściennych na nowe, bowiem nie zawsze jest to opcją optymalną dla naszego budynku. Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie kanałowe, to trzeba jedynie sprawdzić warunki ich montażu, bowiem nie każdy budynek będzie mieć takie możliwości. Jak zakłada każdy producent ogrzewania kanałowego, minimalna grubość grzejnika, aby zachowywał on swoje parametry pracy na dobrym poziomie to 100 mm. Wobec tego też, koniecznością jest wycięcie w podłodze kanałów o tej głębokości, w których zamontowane będą nowe grzejniki kanałowe. Samo doprowadzenie i powrót czynnika grzewczego, już nie będzie tak kłopotliwym, bowiem można z powodzeniem przerobić istniejącą instalację, co nie wymaga ani zbyt dużych nakładów finansowych, ani tez zbyt dużo pracy.

Tak więc, przede wszystkim, musimy dysponować wystarczająco grubymi podłogami, aby wycięcie w nich kanałów o głębokości 100mm, nie wpływa negatywnie na cała konstrukcję budynku. Może to mieć szczególne znaczenie przy ogrzewaniu na kolejnych kondygnacjach, gdzie grubość stropu nie zawsze jest zbyt okazała.

Jak dobrać grzejniki kanałowe do naszego domu?

Prawidłowy dobór grzejników kanałowych jest tutaj stosunkowo prosty i zasadza się na doborze grzejników ściennych. Musimy wybrać taką moc, aby zapewniała lekkie przewyższenie mocy niezbędnej do danego pomieszczenia. Pozwoli to na efektywniejsze sterowanie ogrzewaniem, a także w razie konieczności na uruchomienie instalacji na 100% mocy. Takie przewyższenie będzie bardzo korzystne przy rozgrzewaniu wychłodzonego budynku, kiedy szybko trzeba osiągnąć zadowalającą temperaturę w pomieszczeniu. Tutaj też, w zasadzie każdy producent grzejników kanałowych, będzie nam w stanie skuteczni doradzić w zakresie doboru prawidłowych grzejników do naszego domu. Jeśli dobór zostanie zrealizowany prawidłowo, a montaż będzie przeprowadzony zgodnie z wszystkimi wymaganiami oraz wytycznymi, to z całą pewnością nasz system grzewczy tylko na tym skorzysta.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=