pistolety-lakierniczeUmiejętna eksploatacja pistoletów lakierniczych będzie zapewniać nam nie tylko możliwość osiągnięcia lepszych rezultatów naszej pracy, ale także pozwoli na znaczne oszczędności związane z uniknięciem konieczności ciągłego zakupu nowych pistoletów. Oczywiście trzeba będzie także wybrać odpowiednią konstrukcję pistolety lakierniczego, w zależności pod potrzeb i możliwości. Następnie jeszcze trzeba będzie ustalić zakres realizowanych potencjalni prac i dostosować swoje aerografy do tych zadań. Tak aby zawsze na podorędziu znajdywały się najlepsze i najbardziej nam potrzebne pistolety Optima. Aby na co dzień w pracy nie trzeba było wprowadzać niepotrzebnego zamętu, i wykonywać jakiekolwiek prace pistoletami do tego nieprzeznaczonymi.

Podstawowy podział pistoletów lakierniczych.

W podstawowym podziale, możemy wyszczególnić cztery najważniejsze typy pistoletów lakierniczych, a będą to po kolei:

  • Pistolety HP – High Pressure – pistolety wysokociśnieniowe o stosunkowo niedużym zużyciu powietrza.
  • Pistolety HVLP – High Volume Low Pressure – czyli pistolety o niskim ciśnieniu ale wysokim zużyciu powietrza
  • Pistolety LVLP – Low Volume, Low Pressure – czyli pistolety o niskim ciśnieniu roboczym oraz niskim zużyciu powietrza.
  • Pistolety LVMP – Low Volume Middle Pressure, czyli pistolety niskociśnieniowe, ze średnim zużyciem powietrza.

Trzeba tutaj od razu podkreślić, iż zdecydowanie najbardziej zaawansowane technologicznie, a zarazem najlepsze do większości zastosowań będą pistolety LVLP. Są to profesjonalne pistolety Optima, o bardzo niskim poziomie strat materiałów, wynikającym z małego zapotrzebowania na powietrza oraz niskiego ciśnienia roboczego, przez co też rozpylanie materiału nie jest tak duże jak w przypadku pistoletów HP.

Pozostałe podziały pistoletów lakierniczych.

Musimy tutaj jednak pamiętać, iż lista powyżej pokazuje tylko same technologie konstrukcyjne poszczególnych rodzajów pistoletów. My zaś możemy je dzielić dalej ze względu na różne kwestie. Tak więc pistolety lakiernicze możemy dzielić dość dowolnie, w zależności od ich konstrukcji i sposobu zasilania sprężonym powietrzem. Niektóre będą tutaj wymagać zewnętrznej sprężarki, inne zaś posiadają wewnętrzne urządzenie zapewniające odpowiedni poziom rozpylania materiału lakierniczego. Kompletny podział pistoletów lakierniczych w oparciu o wszystkie kryteria podziałowe będzie niestety bardzo rozległy, a przydatny przede wszystkim zawodowym lakiernikom, którzy powinno wiedzieć, które pistolety do których prac sprawdzają się najlepiej.

Podsumowanie

Generalnie można więc powiedzieć, iż pistolety lakiernicze są bardzo rozległą rodziną pod względem różnorodności dostępnych modeli i rozwiązań technologicznych. Trzeba też pamiętać o tym, iż poszczególne typy pistoletów lakierniczych będą przeznaczone do różnych prac, toteż profesjonalny lakiernik powinien w tym zakresie posiadać odpowiednią wiedzę, aby umiejętnie dobierać pistolet do danego zadania. Poza tym o pistolety trzeba starannie dbać, czyli każdorazowo po zakończeniu prowadzonych prac oczyścić z pozostałości farb i lakierów i wysuszyć, aby dzięki temu, możliwe było dłuższe eksploatowanie jednego pistoletu lakierniczego, bez konieczności zakupu nowego.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=