Jednym z kluczowych aspektów prowadzenia warsztatu lakierniczego, będzie odpowiednia filtracja powietrza w jego wnętrzu. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestie pozbycia się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń lotnych, które stanowią poważne zagrożenie dla realizowanych prac lakierniczych. Unoszące się w powietrzu drobinki pyłu i kurzu, będą mieszać się z mgiełką lakierniczą, a tym samym osiadać na lakierowanych powierzchniach. To będzie prowadzić do wstępnego osłabienia powłoki lakierniczej. Będzie ona po prostu o wiele mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych, jak również mniej estetyczna. W związku z tym, należy powiedzieć, iż filtracja powietrza doprowadzanego do warsztatu, będzie czynników kluczowym ze względu na jakość realizowanych prac lakierniczych.

Czego wymaga poprawna filtracja powietrza w warsztacie lakierniczym?

Przede wszystkim, trzeba tutaj zwrócić uwagę na przechwytywanie maksymalnej ilości zanieczyszczeń lotnych, unoszących się wewnątrz warsztatu. Pierwszym krokiem będzie oczywiście przechwytywanie ich na etapie wentylacji. Należy tutaj zastosować odpowiedniej klasy filtry kieszeniowe, które zagwarantują nam możliwość przechwycenia zanieczyszczeń przedostających do warsztatu z zewnątrz.

Następnym krokiem będzie przechwytywanie wszystkich zanieczyszczeń pochodzenia wewnętrznego, oraz tych, które przedostały się przez wentylację. Tutaj będą stosowane specjalistyczne filtry osadowe, montowane na sufitach, ścianach i podłogach. Ich zadaniem jest sprawna filtracja powietrza wewnętrznego z wszystkich unoszących się zanieczyszczeń, aby z czasem nie miały możliwości przedostania się do strefy roboczej. W tym zakresie stosowane są przede wszystkim filtry sufitowe przeznaczone dla lakiernictwa, aczkolwiek w niektórych przypadkach uzasadnione jest zastosowanie filtrów ściennych oraz podłogowych.

Dodatkowe inwestycje warsztatowe.

Aby jednak osiągnąć jeszcze wyższy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych, sama filtracja powietrza, może się okazać niewystarczająca. Dlatego też, ostateczną inwestycją, zapewniającą maksymalnie wysoki poziom czystości atmosfery w bezpośredniej strefie nakładania lakieru jest zakup kabiny lakierniczej. Co prawda jest to kosztowna kwestia, a poza tym, trzeba jeszcze zainwestować w dodatkowe wyposażenie dla kabin lakierniczych, niemniej jednak jest to rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym w każdym przypadku. Tutaj filtracja powietrza będzie realizowana na maksymalnie wysokim poziomie, co pozwoli osiągnąć zdecydowanie najwyższy poziom efektywności oraz jakości realizowanych prac lakierniczych.

Podsumowanie.

Generalnie więc, musimy powiedzieć, iż filtracja powietrza warsztatowego z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, będzie kwestią kluczową, jeśli chodzi o realizacje usług lakierniczych na odpowiednio wysokim poziomie. Kluczowe będą inwestycje w niezbędne filtry, systemy wentylacyjne, oraz ostatecznie w odpowiedniej jakości kabinę lakierniczą. Wiąże się to co prawda z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów, niemniej jednak, gwarantuje nam najwyższy, możliwy do osiągnięcia poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=