Dariusz Kaleta - EzechelCzy my, ludzie żyjący w XXI wieku wiemy jeszcze, czym w ogóle jest galeria sztuki? Czy sztuka jeszcze cokolwiek dla nas znaczy, czy jest już raczej przeżytkiem, którym nikt nie pamięta? Można zaryzykować stwierdzeniem, że dla wielu ludzi sztuka ma jednak dosyć istotne znaczenie nawet pomimo tego, że jej notowania bardzo w ostatnich latach zmalały i nadal maleją. Z racji jednak tego, że wciąż na ulicach miast spotkać można takie miejsca, jak galerie sztuki, można wywnioskować, że wśród nas są jeszcze osoby, dla których sztuka jest w życiu czymś ważnym i to właśnie te jednostki nie pozwalają sztuce zaginąć w tym skomputeryzowanym świecie, w którym zdaje się, że obrazy na ścianach coraz częściej zastępowane są modernistycznymi plakatami albo naklejkami ściennymi. I choć te dekoracje również mogą poniekąd zasługiwać na miano wytworu sztuki, to jednak obraz na ścianie, w dodatku przepiękny obraz, stworzony z prawdziwą pasją, raczej nie może być zastąpiony przez nic innego, bo i efekt nie będzie już ten sam. Poza tym, do galerii sztuki często uczęszczają również ludzie, którzy niekoniecznie chcą w niej cokolwiek kupić, czyli nabyć jakiś obraz. Do galerii sztuki warto pójść chociażby dlatego, że oglądanie obrazów znanych i mniej znanych malarzy, interpretowanie ich, odczytywanie ukrytego w nich przekazu wciąż jeszcze należy do kultury wyższej i z całą pewnością nie jest to kultura popularna, jakiej mamy dziś na pęczki.

Jeśli galeria, to która?

Fakt jest jednak taki, że nie do każdej galerii sztuki warto pójść. Dlaczego? Otóż, niektóre, mimo tego, że faktycznie należą do rozrywki wyższej, to jednak popadły w sidła komercji, która ma na celu tylko i wyłącznie zyski. Prawdziwa galeria sztuki prezentuje i dysponuje zbiorami tworzonymi nie z myślą o odbiorcach masowych, a raczej z myślą o prawdziwych miłośnikach sztuki, czyli osobach, które dane obrazy rozumieją i zakochują się w nich od pierwszego wejrzenia nie mogąc oderwać od nich wzroku. Przykładem takiej galerii jest Tadeo Art. Tę galerię odwiedzić można nawet w sieci, a dokładniej pod adresem tadeo-art.pl. Wchodząc na stronę tadeo.art.pl można prześledzić niektóre zbiory i przekonać się, że rzeczywiście niektóre z obrazów należą raczej do niszowej grupy dzieł i że na takie „białe kruki” naprawdę warto zwrócić swoją uwagę i zatrzymać się nieco dłużej.

Kupuj w galerii internetowej

Strona tadeo-art.pl daje możliwość nie tylko oglądania dzieł, ale również daje możliwość ich zakupu. Pod obrazami widoczne są ceny i każdy odwiedzający stronę może bez wychodzenia z domu nabyć taki obraz, jaki najlepiej ozdobi wnętrze jego mieszkania. Strona tadeo-art.pl jest bardzo przejrzysta, zatem tak naprawdę do galerii sztuki można dziś wyjść nawet elektronicznie. Ważne jest jednak to, by mając taką możliwość faktycznie z niej skorzystać i dostrzec w zbiorach galerii prawdziwe piękno, które jest tak wielce w dzisiejszych czasach niedoceniane.

TAGI
Wpisane w: Sztuka     Tagi: , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=