dsc_0262_20140223_175700Współczesny przemysł na potęgę wykorzystuje wszelkiego rodzaju gazy przemysłowe, które stały się w wielu aspektach wręcz surowcami strategicznymi dla wielu państw. Sprowadzanie gazów i ich dystrybucja w większości krajów stanowi bardzo ważną, jeśli nawet nie najważniejszą gałąź gospodarki, wobec czego trzeba tutaj przyjąć, iż są to surowce o znaczeniu strategicznym. Wynika to także z tego, iż bardzo duża ilość przedsiębiorstw w zdecydowanej większości państw świata, swoją pracę podpiera energią pozyskiwaną właśnie ze spalania gazu, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na ten surowiec jest wysokie i stale też rośnie. Wystarczy zresztą spojrzeć tylko nieco w bok, na konflikt między Rosją a Ukrainą, aby zobaczyć, jak istotnym surowcem jest gaz ziemny, gdzie Rosja jest potentatem w tej dziedzinie. Wystarczyło lekko przykręcić kurki z gazem dla Ukrainy, aby ta natychmiast odczuła bolesne skutki gospodarcze tego działania.

Gazy przemysłowe w skali globalnej.

Oczywiście największym zapotrzebowaniem na gazy przemysłowe będą wykazywać się duże przedsiębiorstwa, prowadzące produkcje na bardzo dużą skalę, przez co można tutaj mówić o skali globalnej. Zdecydowana większość dużych zakładów wytwórczych w naszych kraju pochłania 75% całego spalanego w naszym kraju gazu ziemnego. Na następnych, także bardzo istotnych pozycjach, znajdują się obywatele kraju ogrzewający swoje domy i mieszkania za pomocą gazu ziemnego, oraz wszyscy ci, którzy wykorzystują kuchenki gazowe w swoich domach. W porównaniu do elektryczności, jest to źródło energii o wiele tańsze, dlatego też, można tutaj mówić o tak wielkim zapotrzebowaniu. Obecnie w Polsce trwają prace związane z poszukiwaniem złóż gazu łupkowego, dzięki któremu nasz kraj stanie się o wiele bardziej niezależny energetycznie, bowiem na chwilę obecną, na ponad 15 mld m3 gazu wykorzystywanego w naszym kraju zaledwie 4,4 mld m3 wydobywanego jest w kraju. Zwiększenie tej liczby wpłynie zdecydowanie w pozytywny sposób na nasze bezpieczeństwo energetyczne oraz wzrost gospodarczy.

Mniejsza skala użycia gazów.

Oczywiście także i mniejsze przedsiębiorstwa wykorzystują wszelkiego rodzaju gazy techniczne, nie tylko propan butan w Bielsku, który jest tutaj zdecydowanie najbardziej popularnym gazem, wykorzystywanym w gospodarce narodowej. Nowoczesne urządzenia spawalnicze w Bielsku Białej, do poprawnej pracy wymagają gazów technicznych, z czego zdecydowana większość także jest importowana do kraju. Praktycznie każdy warsztat produkcyjny na swoim wyposażenia posiada przynajmniej jedną spawarkę MIG, lub też wyposażenie niezbędne do spawania gazowego, nawet w przypadku, kiedy spawalnictwo nie jest przedmiotem prowadzenia działalności. Po prostu wynika to z faktu tego, iż w każdej firmie często zachodzi potrzeba wykonania jakichkolwiek elementów przy zastosowaniu technologii spawalniczej, wobec czego możliwość wykonywania tego typu prac we własnym zakresie z całą pewnością przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa finansowego warsztatu.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=