guziki w kreacja boho-chicZdawać by się mogło, iż guzik to w zasadzie nic nadzwyczajnego. Nic czym należałoby się przejmować, niemniej jednak okazuje się, iż guziki odgrywają niezwykle istotną rolę w odzieży. Przede wszystkim pełnią funkcję ozdobną, ale także sprawiają w magiczny sposób, że gacie trzymają się na tyłku, a bluzka czy tez koszula nie rozpina się wtedy kiedy tego nie chcemy. Zresztą wystarczy, aby każdy w tej chwili spojrzał na siebie i zastanowił się, ile aktualnie ma na sobie guzików. Z całą pewnością większość z nas będzie miała ich co najmniej kilkanaście. Trzeba więc stwierdzić bez dwóch zdań, iż używania określenia guzik w charakterze synonimu słowa ‘nic’, absolutnie jest nie na miejscu, bowiem guzik to coś więcej niż nic.

Funkcje guzików w odzieży.

Jak już wspomnieliśmy, guziki pełnią bardzo ważną funkcję w elementach odzieży. Przede wszystkim zapewniają, że odzież trzyma się na naszych ciałach zasłaniając skrzętnie wszystko co, mamy zamiar zasłonić. Ponadto, pełnią także funkcję ozdobną, przede wszystkim w niecodziennych nurtach mody, takich jak na przykład boho-chic. W tym szczególnym przypadku, warto zwrócić uwagę na kwestię kolorystyki, jaką emanują guziki stosowane w odzieży. Przecież wszyscy bardzo dobrze wiemy, iż stylizacje boho-chic, są wyjątkowo barwne i kolorowe, toteż kolorowe guziki w tym przypadku sprawdzać się będą wręcz wyśmienicie.

Wartym naszej uwagi jest tutaj także to, iż guziki występują w wielu różnych odmianach. Znajdziemy na przykład guziki, okrągłe, owalne, kwadratowe, trójkątne. Do tego oczywiście dochodzi kolorystyka która z reguły dopasowywana jest do konkretnego elementu odzieży. Znajdziemy więc guziki jednobarwne jak i wielobarwne. Są też guziki metalowe, drewniane i plastikowe. Jednym słowem do wyboru do koloru. Każdemu to, czego potrzebuje.

Gdzie kupić odpowiednie guziki?

Znalezienie dobrego sklepu z guzikami nie powinno stanowić większego problemu dla większości z nas, bowiem obecnie nie musimy nawet wychodzić z domu, aby dokonać zakupu dobrych jakościowo guzików. Na rynku działa wyjątkowo dużo sklepów internetowych w których guziki można wybierać dowolnie, a co najważniejsze, dystrybuowane są w całkiem przystępnych cenach. Poza tym musimy jeszcze pamiętać o jednej, szalenie istotnej kwestii. Nie każdy będzie w stanie samodzielnie uszyć bluzę, koszulę, czy też spodnie. Jednakże tak bardzo istotny element każdego ubioru jak guziki, każdy z nas jest w stanie przyszyć sobie sam. Parę ruchów igłą i guzik jest przyszyty, a to przecież niezwykła zaleta tego wyjątkowego, małego, i bardzo pożytecznego przedmiotu.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, powinniśmy jak najszybciej zerwać z tradycją mówienia, że guzik to nic. Jest bowiem wręcz przeciwnie. Guzik to bardzo ważny element każdego ubioru, bez którego nic nie trzymało by się tak dobrze, a co równie ważne, jest on w stanie perfekcyjnie podkreślić charakter każdego ubioru, wobec czego też, warto jednak zauważyć, że guzik to coś. W dodatku coś bardzo ważnego i istotnego.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=