off_roadO tym, że organizacja imprez integracyjnych to bardzo dobry sposób na podnoszenie efektywności pracy nie trzeba chyba na chwilę obecną nikogo przekonywać. Wszyscy bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, iż zintegrowany zespół, zawsze będzie w stanie lepiej ze sobą współpracować niż w przypadku zbieraniny osób, nic o sobie nie wiedzących i nie żywiących wzajemnie w stosunku do siebie, żadnych uczuć. Dlatego też, skupimy się raczej na kwestii organizacji imprez terenowych, które okazują się być nieco bardziej skuteczne. Chodzi nam w szczególności o imprezy terenowe z atrakcjami off-road, które wyzwalają bardzo dużo emocji i potrafią naprawdę bardzo dużo powiedzieć o poszczególnych ludziach. Zobaczmy zatem jak to wygląda i dlaczego jest aż tak bardzo skuteczne.

Typowa impreza terenowa z atrakcjami off-road.

Imprezy tego typu to przede wszystkim rajdy samochodowe po bezdrożach. Najczęściej grupa pracowników dzielona jest na kilka małych zespołów, po jednym na każdy pojazd. Od razu powiedzmy sobie, że wcale nie chodzi tutaj o rywalizację. Raczej o współpracę na wyższym poziomie. Przede wszystkim trzeba umiejętnie współpracować w zakresie swojego teamu i pokonywać przeszkody na trasie. Niemniej jednak bardzo wiele przeszkód wymaga współpracy dwóch a nawet więcej teamów, co zawsze generuje dobre emocje i niesie za sobą naukę dla uczestników. W trudnych warunkach terenowych bardzo łatwo poznać drugiego człowieka, ujrzeć jego mocne i słabe strony oraz nauczyć się je wykorzystywać. Trzeba to zrobić, aby po prostu ukończyć rajd. Wcale też nie ma tutaj znaczenia, czy team składa się z mężczyzn, kobiet, czy tez jest mieszany. Okazuje się, iż bardzo często to pozornie słabsze teamy, składające się z kobiet okazują się lepsze i bardziej zgrane, przez co też lepiej wywiązują się ze swoich zadań.

Jak zorganizować taką imprezę terenową?

Zorganizowanie tego typu imprezy wymaga pewnego doświadczenia i oczywiście stosunkowo sporych środków na pokrycie kosztów. Musimy pamiętać, iż terenowe imprezy firmowe z atrakcjami off-road nie należą do najprzystępniejszych cenowo, niemniej jednak w zamian za dość wysoką cenę dostajemy naprawdę solidną porcję wrażeń i doznać dla wszystkich uczestników. Musimy też pamiętać, iż na takich imprezach można naprawdę zbudować solidny i zgrany zespół dobrze rozumiejących się pracowników, a co za tym idzie, okazuje się, iż warto zainwestować. Z całą pewnością po powrocie z wyjazdu, jeszcze przez długi czas będzie wspominana, ale dla nas najważniejsze jest to, iż już od pierwszych dni po powrocie, pracownicy będą wykazywać wyższy poziom integracji i współpracy, a właśnie to jest celem nadrzędnym podczas organizowania tego typu imprez.

Jednym słowem, warto inwestować swoje pieniądze w rozwój swoich własnych pracowników, bowiem to oni w głównej mierze przyczyniają się do tego, aby nasza firma mogła osiągać coraz wyższe pozycje na rynku i zapewniać wszystkim nam, i pracownikom i właścicielom godziwe warunki bytu.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=