Female person in white bathrobe, skincare in bathroom. Bodycare and hygiene, healthcare

Piękne dłonie to nie tylko wystylizowane i zadbane paznokcie, ale również zdrowa i nieprzesuszona skóra. W związku z tym, że dłonie stanowią wizytówkę oraz swego rodzaju metrykę, gdyż zdradzają nasz wiek, warto o nie systematycznie dbać. Odpowiednia i systematyczna pielęgnacja dłoni przyniesie na pewno oczekiwany efekt w postaci pięknej i gładkiej skóry.

Dbaj o dłonie codziennie

Dłońmi wykonujemy każdego dnia szereg czynności i nieustannie narażamy ich skórę na działanie szkodliwych czynników. Na kondycję skóry dłoni mają niekorzystny wpływ zarówno bardzo niskie, jak i wysokie temperatury, wiatr oraz przesuszone powietrze w pomieszczeniach. Nie bez wpływu na wygląd dłoni pozostaje też mycie ich nieodpowiednim mydłem, czyli posiadającym zasadowe PH, a nie kwaśne, które jest naturalne dla skóry.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra nie jest odpowiednio nawilżona i traci swoją elastyczność. Najprostszym sposobem odżywienia i zapobiegania odwodnieniu skóry dłoni jest stosowanie kremu do rąk. Warto o tym pamiętać nie tylko codziennie, ale najlepiej kilka razy w ciągu dnia. Jeśli ten prosty zabieg pielęgnacyjny zaczniemy wykonywać konsekwentnie, z czasem wejdzie on w nawyk.

Dobierz odpowiedni krem

Na jaki krem do rąk najlepiej się zdecydować, by pielęgnacja dłoni przyniosła oczekiwane efekty? Generalna zasada jest taka, że latem, kiedy powietrze jest ciepłe i suche, stosujemy lżejsze kremy nawilżające. Z kolei zimą sięgamy po kremy odżywcze, choć te zalecane są też do całorocznej pielęgnacji skóry dłoni – dowiedz się więcej na: https://neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-doni/

Przy doborze kremu do rąk zalecane jest również dobranie go do wieku. Skóra osoby młodej potrzebuje głównie nawilżenia, natomiast osób starszych regeneracji i odżywienia.

Krem dobieramy także do stanu i kondycji skóry. W przypadku dłoni z wyraźnie przesuszoną i zniszczoną skórą odpowiedni będzie skoncentrowany krem Neutrogena na bazie gliceryny, który silnie regeneruje i sprawia, że skóra dłoni staje się zdrowsza.

Stosowania jeszcze innego kremu wymagają dłonie kobiet, które wykonują manicure hybrydowy. W związku z tym, że ten typ stylizacji paznokci jest przeprowadzany z użyciem lampy, wskazane jest aplikowanie kremu z filtrem, który chroni przed promieniowaniem.

Stosuj peeling

Pielęgnacja dłoni nie powinna się ograniczać do stosowania kremu. Poza częstym kremowaniem rąk zalecane jest także wykonywanie raz w tygodniu peelingu, który znacznie poprawi kondycję skóry dłoni. Gdy będziemy wykonywać ten zabieg regularnie, skóra dłoni stanie się lepiej ukrwiona oraz bardziej elastyczna. Na pewno też poprawi się jej koloryt i stanie się gładsza.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=