brykieciarka_3W ostatnich latach mamy do czynienia z coraz większym i do tego stale rosnącym zainteresowaniem ekologicznymi materiałami opałowymi. Nie ma w tym dziwnego, jeśli tylko spojrzymy na gęsty smog spowijający ulice naszych miast w sezonie grzewczym, co wynika głównie ze słabej jakości paliw stosowanych do ogrzewania naszych domów jednorodzinnych i mieszkań. Rozkręcenie produkcji brykietu może i nie należy do zadań najtrudniejszych, niemniej jednak wymaga pewnych inwestycji, i to na dość sporym poziomie, bowiem musimy tutaj zaopatrzyć się nie tylko w niezbędne do jego wytwarzania brykieciarki, ale także odpowiednio przygotować pomieszczenia magazynowe i produkcyjne. Warto więc przyjrzeć się tej kwestii z nieco bliższej perspektywy.

Inwestycje w pomieszczenia produkcyjne.

Jak już wspomnieliśmy bardzo ważną rolę w procesie produkcji brykietu będą odgrywać odpowiednio przygotowane pomieszczenia produkcyjne, toteż warto tej kwestii poświęcić odpowiednią ilość naszej uwagi. Przede wszystkim muszą one być zabezpieczenie przed wilgocią, która stanowi największe zagrożenie dla jakości brykietu. Musimy zarówno pomieszczeni magazynowe dla materiału wsadowego, jak i dla gotowego już wyprodukowanego brykietu, zabezpieczyć przed wilgocią poprzez odpowiednią izolację oraz wentylację. Chodzi tutaj głównie o kwestię tego, iż nadmierny poziom wilgoci gotowego brykietu, a za taki poziom uważamy wartość powyżej 10%, będzie wywierać negatywny wpływ na sam proces spalania brykietu. W pierwszej kolejności zmarnujemy sporo energii cieplnej na odparowanie zawartej w brykiecie wody, a następnie jeszcze woda ta przekształcona w parę wodną będzie destrukcyjnie wpływać na elementy naszych kotłów prowadząc do ich korodowania. Dlatego też, warto jednak dołożyć wszelkich starań do tego, aby ostatecznie gotowy wybór nie przekraczał 10% normy wilgotności, co będzie bardzo dobrym osiągnięciem w tym przypadku.

Maszyny do produkcji brykietu.

Jeśli przygotujemy już odpowiednie pomieszczenia magazynowe i produkcyjne zabezpieczone w pełni przed negatywnym działaniem wilgoci, będziemy mogli przystąpić do zakupu niezbędnych maszyn produkcyjnych. Tutaj oczywiście najważniejsze będą niezbędne brykieciarki, czyli maszyny, które pod wpływem wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury będą prasować dostarczone im trociny i wióry drzewne, formując z nich brykiety o zadanym przez kształcie. Gotowe brykiety możemy formować w tradycyjne kostki, mydełka, czy też nawet wałki, a w tym celu wystarczy jedynie zmienić formę w maszynie. Warto pamiętać także o tym, iż obecnie nie mamy prawa przy produkcji brykietu stosować jakichkolwiek lepiszczy chemicznych, bowiem jest to nie ekologiczne. Brykiet formowany jest w całość i zlepiany wyciskaną pod wysokim ciśnieniem z drzewa żywicą, która stanowi naturalne lepiszcze, bezpieczne w spalaniu.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=