Utrzymanie czystości wewnętrznej atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym to podstawowe działanie związane z osiąganiem wysokiego poziomu jakości realizowanych prac. Wszelkie zanieczyszczenia lotne, które mogą przedostać się do strefy roboczej nakładania lakieru stanowią tutaj poważne zagrożenie. Mieszając się z nakładanym lakierem, będę negatywnie wpływać na jakość estetyczną powierzchni lakierowanej i nie tylko. Będą także osłabiać strukturę powierzchni lakieru, przez co też będzie ona mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak chociażby silne działanie promieni słonecznych. Dlatego też, utrzymanie czystości jest tutaj kwestią priorytetową ze względu na jakość realizowanych prac.

Niezbędne filtry warsztatowe dla lakiernictwa.

Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba będzie pozbyć się zanieczyszczeń dochodzących do wnętrza pomieszczeń warsztatowych z zewnątrz. W tym celu stosowane są odpowiednio dobrane filtry montowane na kanałach wlotowych powietrza z systemu wentylacji. To pozwala wyeliminować znaczną część zanieczyszczeń pojawiających się z zewnątrz, wraz z tłoczonym do środka powietrzem.

Bardzo ważna rolę będą tutaj także pełnić wewnętrzne filtry warsztatowe przeznaczone dla lakiernictwa. Chodzi nam o odpowiedniej klasy filtry sufitowe, podłogowe oraz naścienne, które pozwolą nam wychwytywać zanieczyszczenia, które przedostały się z zewnątrz mimo sprawnej filtracji przy systemie wentylacji, oraz te, które pojawiają się wewnątrz. Chodzi nam przede wszystkim o zanieczyszczenia powstające w wyniki erodowania wszelkich powierzchni betonowych, stalowych oraz drewnianych wewnątrz pomieszczeń warsztatowych.

Nowoczesny filtr sufitowy.

Zanieczyszczenia pojawiające się wewnątrz w wyniku erozji stanowią bardzo poważne zagrożenie. Tym bardziej, iż są one bardzo drobne i przemieszczający się po warsztacie pracownicy, bez problemów wznoszą je w powietrze, skutkiem czego, mogą one w prosty i szybki sposób przedostać się do stref nakładania lakieru. Trzeba będzie je więc sprawnie i skutecznie przechwycić, zanim się dostaną w miejsce, w którym stanowią największe niebezpieczeństwo. W tym celu można wykorzystać odpowiedni filtr sufitowy dla lakierników. Jest to odpowiedniej jakości filtr osadowy montowany na powierzchni sufitowy, który zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia lotne, które osiądą na jego powierzchni. Dodatkowo, warto także zainwestować w filtry podłogowe oraz ścienne, aby dzięki temu pozbyć się możliwe jak największej ilości zanieczyszczeń generowanych wewnątrz warsztatu. Dzięki temu też, możliwe będzie osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych usług, co w tym przypadku jest przecież kwestią zdecydowanie najważniejszą. Wiąże się to co prawda z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, jednakże inwestycje, dość szybko się zwracają w postaci wyższej jakości realizowanych prac i większego zadowolenia klientów.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=